Всесвіт

Потужна буря обрушилася на Марс (відео)

Потужний спалах викинув таку кількість енергії, що на знімках марсохода всі зображення виглядають “засніженими” через перешкоди. Про спостереження бурі на Марсі повідомляє НАСА.

by @sergeyparser

Після високої активності на початку травня та великої кількості спалахів і викидів корональної маси, які спричинили надзвичайно потужну магнітну бурю на Землі, Сонце не знизило активності. 20 травня прилади Solar Orbiter зафіксували екстремально потужний спалах класу X12. На щастя, джерело викиду в цей момент було спрямоване в бік від нашої планети, але удар космічного випромінювання і заряджених частинок припав на Марс.

Спалах 20 травня випустив рентгенівські та гамма-промені в бік Марса, а корональний викид маси або КВМ запустив заряджені частинки. Дані про кількість випромінювання, зібрані приладами спостереження, засвідчили, що якби астронавти стояли в цей час поруч із марсоходом НАСА “К’юріосіті”, то вони отримали б дозу радіації у 8100 мікрогрей, що еквівалентно 30 рентгенівським знімкам грудної клітки.

Наслідки магнітної бурі на знімках “Кьюріосіті”. Відео: NASA, JPL Caltech

Це рекордне значення за 12 років роботи марсохода на поверхні Червоної планети. Вплив екстремальної магнітної бурі добре видно на знімках марсохода. На чорно-білих знімках, здається, що на Марс обрушується снігова хуртовина. Але “сніжинки” насправді білі смуги і плями, викликані зарядженими частинками, які потрапляли в камеру.

Наслідки магнітної бурі на знімках “Кьюріосіті”. Відео: NASA, JPL Caltech

На орбіті планети апарат НАСА MAVEN (Марсіанська атмосфера і нестабільна еволюція) зафіксував ще один ефект сонячної активності – полярні сяйва над Марсом. На відміну від Землі, захищеної магнітосферою, Марс у минулому втратив своє магнітне поле, а тому ці сяйва не концентруються біля полюсів, а охоплюють усю планету.

Спостереження за наслідками сонячних бур не тільки допомагають дослідникам вивчати активність зірки, а й важливі для планування майбутніх місій на Марс. У позбавленому захисту магнітосфери середовищі астронавти можуть отримати вищі дози радіації, небезпечні для життя, тому для майбутніх місій важливо розробити стратегії захисту від сонячної активності.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button