Технології

Створено прототип компактного та легкого двигуна з потужною продуктивністю (відео)

Інженери прибрали половину компонентів традиційного двигуна внутрішнього згоряння, зберігши високу продуктивність. Про розробку пише New Atlas.

Avadi MA-250 engine cutaway side view, Avadi

Компанія Avadi повідомила про створення інноваційного двигуна внутрішнього згоряння, який замість більшості компонентів використовує унікальну конструкцію поршня і гільзи, що обертається всередині. Розробники стверджують, що пристрій легший, простіший і ефективніший, але при цьому зберігає високу потужність і крутний момент.

Чотиритактний газовий двигун Avadi MA-250 переосмислює традиційну будову двигуна внутрішнього згоряння з поршневим приводом, заявляють розробники. Конструкція складається з одного циліндра із самоцентрованим обертовим поршнем, сполученим із парою шатунів, які самобалансуються і обертаються в протилежних напрямках.

Пристрій Avadi MA-250

Рухи шатунів перетворюють вертикальний хід поршня на обертальний рух без використання традиційної трансмісії з колінчастим валом, чинячи мінімальний бічний тиск на стінку циліндра, що означає менше тертя, нагрівання і зношування. Кулачки з противагою врівноважують один одного, що призводить до набагато меншої вібрації.

Компанія також розробила власну систему впуску та випуску, яка використовує обертальний рух трансмісії, щоб виключити необхідність у традиційному клапанному механізмі. Результат усіх оптимізацій – значне скорочення кількості рухомих частин і зниження маси двигуна.

Прототип об’ємом 250 см, який раніше представила компанія, важив лише 10,7 кг і розвинув потужність 15,8 к.с. (11,8 кВт) за 3700 об/хв і крутильний момент 30,24 Нм. Для порівняння, 242-кубовий двигун комерційного класу Honda GX240 виробляє 8 к.с. (6 кВт) за 3600 об/хв і крутильний момент 17 Нм за 2500 об/хв при вазі в 35 кг.

У повідомленні для журналістів New Atlas представники компанії заявили про прогрес у модернізації прототипу, створенні нової конструкції клапана і запланованих “у найближчому майбутньому” експлуатаційних випробуваннях.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button