Поради

Практика бізнесу: секрети вибору фільтраційного обладнання

У сучасній індустрії напоїв фільтраційне обладнання відіграє якщо не головну роль, то вже точно одну з провідних. Без фільтра неможливо отримати, наприклад, вино і пиво високої якості, а також багато інших напої. Але як не помилитися при виборі фільтраційного обладнання, та й взагалі, як не заплутатися в розмаїтті пропозицій? З цим ми зараз і розберемося.

10-07-15-foto-600x450-1

В даний час найбільш поширені дві технології фільтрації: Кізельгуровий фільтр і прес-фільтри. Класична схема фільтрації напоїв, зокрема, пива та квасу, вигладить наступним чином: спершу йде центрифугування або груба фільтрація на Кізельгуровий фільтр, після чого настає черга тонкої і стерильної фільтрації на фільтр-пресі через фільтр-картон. Нижче ми більш детально розберемо ці процеси.

Кізельгуровий фільтр

Конструкція Кізельгурового фільтру являє собою ємність з конічним дном, в якій вертикально або горизонтально (залежить від моделі фільтра) розташовані фільтруючі пластини з нержавіючої сталі. До них приварена сітка з розміром отворів 80 або 130 мкм, на яку намивається шар кізельгура (через нього йде фільтрація).

Спершу такий фільтр наповнюють водою або чистим продуктом (який фільтрують), поточним по замкнутому трубопроводу. У спеціальній ємності з мішалкою готується суспензія Кізельгуровий порошок.

Найкращий ефект досягається, коли фільтруючий шар наноситься в кілька прийомів. Тому на першому етапі намивається первинний або попередній шар. Утворену суспензію вводять в потік рідини за допомогою дозуючого насоса. У підсумку кізельгур утримується на поверхні сітки фільтруючих пластин, утворюючи рівномірний шар.

Другий етап включає в себе намив запобіжного шару. Його основна функція – забезпечення прозорості першого фільтрату. Для утворення другого шару використовуються суміші грубих і середніх марок Кізельгур, які затримують каламуть і знижують закупорювання фільтра.

Що до покупки http://www.pinta.kiev.ua/, то тут все не так просто. Важливо враховувати, для яких саме цілей необхідний фільтр. Адже, залежно від завдань, дане устаткування підрозділяється на три типи:

– Фільтри для пива (фільтрація при тиску до 6 BAR і можливість обробки парою);
– Фільтри для вина (фільтрація до 3 BAR і промивка тільки гарячою водою);
– Універсальні фільтри (У деяких випадках підходять для фільтрації вина і пива).

Прес-фільтр

Прес-фільтр є класичним, він використовується протягом декількох десятиліть. У ньому рідина під тиском проходить через кілька фільтруючих матеріалів. Таким чином, вона очищається до потрібної стадії. Відзначимо, що цей спосіб фільтрації є найбільш універсальним і популярним, і ось чому:

По-перше, на прес-фільтрі можна здійснити будь-яку фільтрацію – від грубої до стерильної. Все залежить від використовуваного типу фільтр-картону та грамотного його підбору.

По-друге, така фільтрація економить гроші підприємству. Справа в тому, що процес фільтрування на прес-фільтрі через фільтр-картон є дуже недорогим. У результаті собівартість подібної фільтрації не перевищує 1-2 відсотків ціни готового продукту. Окрім того, практично всі марки імпортного фільтр-картону є багаторазовими. Так що, промиваючи їх теплою водою противотоком, залежно від марки, фільтр-картон можна використовувати від 5 -7 до 12 – 15 разів. Крім того, фільтр-преса зараз комплектуються рамками для фільтр-картону з різних харчових пластмас (норіл, Мурільо, поліпропілен та інші), які витримують обробку парою (до 100-120 гр.), що дозволяє відмовитися від дорогих рамок з нержавіючої сталі.

На фільтр-пресі можна фільтрувати «живе» пиво, так як правильно підібраний фільтр-картон пропускатиме певну кількість пивних дріжджів. Крім того, при правильному підборі фільтр-картону три фільтрації (груба, тонка, стерилізація), здійснені на фільтр-пресі, можуть дати (без пастеризації) біологічну стійкість пива 1,5 – 2,5 місяця.

По-третє, прес-фільтри з фільтр-картоном екологічні. Вся справа в тому, що сучасний фільтр-картон робиться з екологічно чистих матеріалів: кізельгура, перліту, целюлози і зв’язуючих смол, без застосування азбесту, який є канцерогенним.

По-четверте, підприємство при використанні прес-фільтра економить на навчанні персоналу. Конструкція подібних фільтрів дуже проста, так що для роботи з ними оператору немає необхідності проходити додаткове навчання і підвищувати кваліфікацію.

Тангенціальна фільтрація

Інший тип фільтрації – тангенціальна фільтрація (крос-флоу). Вона є найсучаснішою і технологічно просунутою, однак поки не може похвалитися великою поширеністю.

Але мабуть, в майбутньому тангенціальна фільтрація ще візьме своє. Адже незаперечні переваги не дозволять залишитися цій техніці без уваги підприємців. Ну а основні плюси наступні:

– Безперервний процес фільтрації, який йде по заданим параметрам;
– Мембрани самоочищаються;
– Довгий термін служби мембран (залежно від матеріалу – від 4-5 до 8-10 років);
– Можливість автоматизації всього процесу фільтрації;
– Модульна структура фільтра, що дозволяє легко збільшувати або зменшувати продуктивність;
– Можливість обслуговування всього одним оператором.

Як такий мінус даного обладнання, мабуть, лише один – висока ціна. На жаль, поки цей фактор, у більшості випадків, зводить нанівець всі плюси тангенціальної фільтрації.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button