Поради

Професія тестувальник — хто такий і як стати

Тестувальник — це фахівець, який займається тестуванням програмного забезпечення (ПО) з метою виявлення помилок в його роботі і їх подальшого виправлення. Разом з тим існує і дещо інша назва даної професії — QA Tester (або QA Manager, Engineer), яке зазвичай включає в себе широкий спектр обов’язків. Тестувальник здійснює контроль якості продукту після його розробки, в той час як завдання QA тестера — забезпечення якості продукції на всіх етапах розробки, випуску та експлуатації ПЗ. Саме таким спеціалістом ви станете після проходження курсу у http://itstep.dp.ua/.

Місця роботи

Професія тестувальника в першу чергу затребувана в IT-компаніях, які займаються розробкою ПЗ, комп’ютерних ігор та інтернет-сайтів.

04-05-16-foto-600x398-1

Обов’язки тестувальника

Головні посадові обов’язки тестувальника:

 • Контроль якості розроблюваних продуктів.
 • Виявлення і аналіз помилок і проблем, що виникають у користувачів при роботі з програмними продуктами.
 • Розробка автотестів і їх регулярний прогін.
 • Розробка сценаріїв тестування.
 • Документування знайдених дефектів.

Також посаду тестувальника може припускати складання технічної документації українською та іноземною (частіше англійською) мовами.

Вимоги до тестувальників

Головні вимоги до тестувальників:

 • Досвід організації та проведення різних видів тестування.
 • Знання мов програмування.
 • Знання інструментів і бібліотек для автотестування.
 • Досвід написання автотестів.
 • Вища освіта.
 • Аналітичні здібності.

Додаткові вимоги:

 • Уміння тестувати веб-додатки.
 • Знання мобільних платформ (iOS, Android).
 • Знання англійської мови на рівні, достатньому для читання і написання технічних текстів.

Що стосується технічної підготовки фахівців, то тестувальник повинен мати вищу технічну освіту в області інформаційних технологій. Це не необхідна умова, але дуже бажана. Керівництво це говорить тому, що фахівець має основні навички в програмуванні та знаннями основних технологій, і, що теж важливо, вміє працювати. Так як людина, яка здобула освіту, все-таки доклала до цього чимало зусиль (не завжди, звичайно).

Необхідною умовою є досвід роботи — і чим він більший, тим краще. При цьому цінується не кількість компаній, в яких тестувальник працював за останні півроку, а кількість проектів, і те, які технології застосовувалися для тестування. Також це говорить про те, що фахівець добре знайомий з процесом розробки програмного забезпечення, добре знає ролі, що відводяться кожному в цьому процесі, а також вміє працювати з пакетами, які є необхідними в роботі (наприклад, з різними баг-трекерами).

Також плюсом є диплом про закінчення спеціальних курсів. Ось звідси йде поділ в залежності від того, якого саме фахівця в області тестування шукає компанія. Якщо їм потрібен керівник відділу тестування, тоді закінчення курсу з організації управління якістю є великим плюсом. Якщо ж компанія шукає тестувальника зі знаннями автоматизованого тестування, тоді сертифікат про закінчення курсів по Rational Robot буде в самий раз. Але це ще не все.

Коли справа стосується фахівців в області автоматизації, то трьох-чотириденний курс з якого-небудь програмного продукту не дасть фундаментальних знань. Тут набагато важливіше досвід. Адже може виявитися, що вивчений вами пакет не підтримує технологій, що використовуються в розроблюваному програмному продукті, а значить, і зовсім не годиться для тестування. Але якщо ж тестувальник працював з різними пакетами для автоматизації та має достатній досвід, то йому не складе труднощів освоїти інший пакет і впровадити автоматизацію.

 

Кнопка «Наверх»
Закрыть