Земля

Птахи можуть два місяці проводити в повітрі

Група французьких біологів з’ясувала, що птахи великі фрегати можуть проводити в повітрі майже два місяці і долати сотні кілометрів. За словами дослідників, для подорожей на короткі дистанції вони ловлять пориви вітру і висхідні потоки повітря, ширяючи на висоті 50-600 метрів під купчастими хмарами, раз в 6 хвилин махаючи крилами.

0c7a8f2bfd464673b581d928f57da80d

При перельотах на далекі відстані вони використовують сильні висхідні повітряні потоки, йдучи в купчасті хмари. Під час таких польотів вони можуть підніматися на висоту до 4 тис. метрів, стверджують вчені.

Для дослідження великих фрегатів, що мешкають в районі Індійського і Тихого океанів, фахівці встановили на шиї птахів невеликі пристрої, що складаються з GPS-передавача, сонячної батареї, датчика, що реєструє серцебиття, акселерометра і висотоміра, повідомляє Redorbit. Весь комплект важив всього 10 гр.

Вчені і раніше підозрювали, що фрегати не мають водовідштовхувальне опіріння, та здатні долати значні відстані, але не припускали, що ці птахи можуть літати протягом місяців.

Над Індійським океаном часто утворюються величезні зони штилю. Фрегати, як правило, літають навколо цих зон протягом багатьох днів у висхідних потоках повітря. Перебуваючи біля зон штилю, птахи проводять близько 10% часу в пошуках їжі. Решту часу фрегати витрачають на польоти між хмарами, долаючи до 600 км в день. Дослідники вважають, що під час таких подорожей птахи можуть спати, перебуваючи в повітрі.

До теперішнього часу вчені були впевнені, що фрегати уникають входження в хмари через турбулентності. Проведене французькими фахівцями дослідження показало, що це твердження не вірно. Виявилося, що фрегати залітають в хмари для польотів на далекі відстані. Вчені спостерігали, як деякі птахи піднімалися над водою на висоту до 3,2 км, де мало кисню і вода замерзає. Але такі підйоми були рідкісними. Зазвичай фрегати вважали за краще літати на висоті 45 – 600 метрів над океаном.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button