Наука

П’ятихвилинні дихальні вправи ефективно знижують артеріальний тиск у людини

Вчені з'ясували, що метод під назвою силове тренування дихальних м'язів з високим опором знижує артеріальний тиск, так само як ліки

Дослідження показало, що всього 30 глибоких вдихів в день захищає від серцевих захворювань, а певна техніка дихання значно знижує артеріальний тиск, покращує стан судин і зменшує запалення. Цей метод називається Inspiratory Muscle Strength Training (IMST, силове тренування дихальних м’язів з високим опором).

Image by Dean Moriarty from Pixabay

Метод IMST – не новий. Спочатку він був розроблений у 1980-х роках для лікування пацієнтів з респіраторними захворюваннями. Тренування включає в себе примусовий вдих через портативний пристрій, що забезпечує опір. Це призводить до зміцнення діафрагми та інших дихальних м’язів.

У дослідженні, опублікованому в Journal of the American Heart Association, вчені відібрали 36 пацієнтів у віці від 50 до 79 років, у яких систолічний артеріальний тиск (САТ) був вище середнього (але в іншому учасники були здорові).

Протягом шести тижнів половина учасників робила 30 вдихів за допомогою дихального пристрою з високим рівнем опору, а інша половина виконувала ту ж вправу, використовуючи фіктивні пристрої, які забезпечували набагато менший опір.

Результати показали, що добровольці, які використовують пристрої з високим опором, продемонстрували середнє зниження SBP на дев’ять пунктів, тоді як ті, хто проводив вправи з плацебо, не бачили таких поліпшень.

Вчені відзначають, що для тренування потрібно всього п’ять хвилин в день. Їх “можна виконати за п’ять хвилин у власному будинку під час перегляду телевізора”.

Дослідники поки не зовсім впевнені, як саме дихальна техніка призводить до поліпшень. Вони відзначають, що ця вправа змусила клітини, що вистилають кровоносні судини, виробляти більше оксиду азоту, що допомагає артеріям розширюватися і запобігати утворенню бляшок. У середньому у добровольців спостерігалося 45-відсоткове збільшення функції ендотелію судин, в той час, як маркери запалення і окисного стресу також були знижені за допомогою цієї техніки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button