Всесвіт

Пил на астероїді Рюгу виявився старшим за нашу Сонячну систему

Пил і частинки з астероїда набагато старше Сонячної системи – цей висновок дозволить вивчити історію формування тисяч космічних об’єктів.

© www.wikiwand.com/en/162173_Ryugu

Астероїд Рюгу розташований приблизно в 300 млн км від Землі. Тепер міжнародна група дослідників, що вивчає частинки пилу, зібрані з Рюгу, вважає, що, можливо, їм вдалося виявити досонячний зоряний пил — він існував до утворення нашої Сонячної системи.

Ці докази зібрав космічний зонд “Хаябуса-2” в ході місії, яка почалася в 2014 році. Тепер, коли “Хаябуса-2” повернув зразки на Землю, дослідники дізналися більше про цей астероїд і досонячний зоряний пил. Рюгу, як і багато інших астероїдів, складається з гравієподібних речовин, які, як вважається, отримали з інших астероїдів.

Сам астероїд дуже масивний, і вчені вважають, що він виник за межами нашої Сонячної системи. Тепер наявність цього пилу, яка утворилася ще до формування нашої Сонячної системи, може ще більше розширити уявлення про те, звідки і коли з’явився Рюгу.

Відтоді як астероїдний зонд повернув свої зразки на Землю, вчені всього світу зайнялися їх вивченням. Група дослідників хотіла визначити вік зразків. Висновки вони опублікували в журналі The Astrophysical Journal Letters. Вони відзначають, що зразки, мабуть, виникли в результаті різних зоряних процесів. Але тільки цей досонячний зоряний пил привернув до себе увагу.

Рюгу – не єдиний небесний об’єкт, в якому знайшли речовини, що існували до нашої Сонячної системи. Близько 5% метеоритів, знайдених на Землі, містять зерна пилу, що існували до неї. Датування деяких з них сягає 7 млрд років. Зерна в цьому пилу з Рюгу містять ті ж ідентифікатори, що і в метеоритах, що існували до нашої Сонячної системи.

Тому ймовірно, що на Рюгу є й інші частинки, що існували до Сонячної системи. Можливо, що більшу частину астероїда становить передсонячний зоряний пил. Оскільки це так далеко, і місії зі збору зразків займають стільки часу, важко визначити точний склад. Дослідники також виявили докази наявності крихкого силікату всередині Рюгу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments