Поради

Рідкі шпалери: естетика з великої літери!

На сьогодні складно знайти оздоблювальний матеріал, який би більшою мірою відповідав уявленням сучасних споживачів про якість, універсальності і екологічності, ніж рідкі шпалери. Проте найсильніше їх приваблюють естетичні якості цього матеріалу.

Декоративні переваги рідких шпалер

  • Відсутність стиків. Покриття має максимально цілісний вигляд. Його не псують і не спотворюють незліченні шви і стики. Красиві рідкі обої створюють відчуття монументальності і завершеності. Цей фактор припаде до душі і простим споживачам, яким набридло постійно підбирати і приміряти полотна традиційних рулонних шпалер, і професійним дизайнерам, для яких відсутність швів відкриває масу можливостей в оформленні стін і стель.
  • Широкий асортимент. Напевно, не буде перебільшенням сказати, що рідкі шпалери – лідер за кількістю доступних варіантів, що відрізняються між собою колірною палітрою і фактурою. Покриття бувають однотонними і тонованими в один або кілька кольорів. Виробники пропонують шпалери і в пастельній, і в більш насиченій і соковитій гамі. Перші можна використовувати як основу, другі – для створення яскравих акцентів. Варто відзначити, що за тонування матеріалу відповідають особливі текстильні добавки: волокна штучного шовку або пряжі. Вони ж формують оригінальний волокнистий малюнок при нанесенні на стіну.
  • Що стосується фактурних відмінностей, то вони визначаються, в першу чергу, базовим наповнювачем рідких шпалер. Найчастіше його роль відіграють целюлоза або шовк. Целюлозні покриття мають матову і помірно рельєфну поверхню. Шовкові шпалери, навпаки, мають приємний глянцевий блиск. А ось целюлозно-шовкові покриття гармонійно поєднують в собі всі найяскравіші переваги своїх целюлозних і шовкових аналогів.
  • Створення малюнків. І, нарешті, найбільш оригінальною властивістю рідких шпалер, що вигідно відрізняє їх від більшості інших оздоблювальних матеріалів, є можливість «малювання» на стінах і стелях і простих візерунків, і складних композицій. Наприклад, стіни дитячої кімнати можна прикрасити зображеннями казкових персонажів, квітів і іншими веселими і барвистими картинками.

Цікаві ідеї оформлення простору рідкими шпалерами

Сьогодні досить актуальним є зонування приміщення. Виконують його, перш за все, в практичних цілях: наприклад, відокремити зони відпочинку і роботи. Однак часто зонування застосовується для додавання інтер’єру особливої родзинки. При горизонтальному поділі нижню частину стіни покривають темнішими рідкими шпалерами, а верхню – світлішими. Дуже ефектно виглядає і горизонтальна смуга в центрі стіни, оброблена матеріалом темного насиченого кольору. Смугу декорують фотографіями, картинами та іншими подібними предметами.

Рідкі шпалери також можна комбінувати з деревом, рулонними шпалерами, керамічною плиткою та декоративним каменем. Наприклад, в інтер’єрі санвузла ділянки навколо раковини і ванни можна викласти плиткою, а інші стіни – покрити рідкими шпалерами.

Рідкі шпалери допоможуть вам реалізувати найсміливіші дизайнерські ідеї. Головне, не боятися експериментувати!


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button