Екологія

Рівень діоксиду азоту в атмосфері впав на 20% з початку року

Діоксид азоту займає одне з перших місць серед всіх викидів в атмосферу антропогенного походження. Він може призводити до розвитку багатьох захворювань, але про його небезпеку часто забувають

Аналіз NASA показало, що пандемія коронавірусу привела до 20% скорочення кількості діоксиду азоту в атмосфері Землі. В ході своєї роботи фахівці вивчили дані про те, скільки парникових газів було вироблено на 5 756 об’єктах в 46 країнах.

Photo by Thomas Millot on Unsplash

Про діоксид азоту рідше говорять в контексті зміни клімату, ніж про вуглекислий газ, однак він набагато сильніше впливає на глобальне потепління. Ця речовина утворюється при спалюванні викопного палива, основними джерелами викидів є транспортні засоби та промисловість.

«Ми всі знали, що пандемія та карантинні заходи будуть мати вплив на якість повітря», – сказав провідний автор дослідження Крістоф Келлер. «Однак потім ми зрозуміли, що важко кількісно оцінити, наскільки ця зміна пов’язана з заходами ізоляції, а не з сезонністю або мінливістю забруднення».

Саме тому в новій роботі, NASA порівняло середні показники 2020 року з середніми багаторічними показниками, що враховує природні коливання погоди й атмосферної циркуляції. А також дослідники змоделювали, як виглядали б викиди в 2020 році, якби пандемія коронавірусу не відбулася.

Так вчені встановили, що в Ухані, китайському місті, який був початковим місцем спалаху, було відзначено помітне зниження забруднення повітря на 60% вже в лютому, в порівнянні з прогнозованими даними. Автори роботи говорять, що це пов’язано зы швидким і суворим карантином. Незабаром після цього відбулося 60% скорочення в Мілані і 45% в Нью-Йорку.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button