Екологія

Канада представила водневу стратегію для започаткування виробництва чистого палива

Канада представила водневу стратегію для започаткування чистої паливної промисловості. Міністр природних ресурсів Шеймус О’Реган заявив, що Канаді знадобиться від 5 до 7 млрд доларів короткострокових інвестицій для розвитку водневої промисловості, інформує ecotown.com.ua.

Уряд закликав інвесторів стимулювати зростання сектора чистого палива, вартість якого може скласти 50 млрд канадських доларів ($ 39,2 млрд). Розвиток сектора допоможе створити 350 тис. робочих місць і досягти нульових викидів до 2050 року.

Міністр пообіцяв не виділяти на ці цілі нових федеральних коштів, проте минулого тижня уряд оголосив про заснування інвестиційного фонду в розмірі $1,5 млрд для низьковуглецевого палива, включаючи водень.

Канада є четвертим за величиною виробником нафти в світі, і її енергетичний сектор сильно постраждав від різкого падіння попиту в результаті пандемії COVID-19.

Так званий «блакитний» водень, отриманий з природного газу є потенційно позитивним поворотним моментом для нафтових компаній. Західна провінція Альберта, в якій зосереджена основна частина канадської енергетики, вітає нову національну стратегію. Однак критики кажуть, що «блакитний» водень рівносильний субсидії на викопне паливо.

«Хоча водень підноситься як ключове рішення для захисту клімату, цього не буде, поки його виробництво буде грунтуватися на викопному паливі, а не на відновлюваних джерелах енергії», – сказала Джулі Левін з Environmental Defense. Екологічні групи хочуть, щоб пріоритетом для канадського уряду став «зелений» водень, який отримують з використанням відновлюваних джерел електроенергії.

Представник міністра енергетики і природних ресурсів Квебека повідомила, що з провінцією, яка володіє багатими гідроенергетичними ресурсами і потенціалом стати великим виробником «зеленого» водню, консультації по федеральному плану не проводились, і Квебек розробляє власну водневу стратегію.

Федеральний міністр навколишнього середовища і зміни клімату Канади Джонатан Уілкінсон заявив, що навіть «блакитний» водень знизить викиди і не є субсидією на викопне паливо.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button