Всесвіт

Ровер показав сліди стародавньої річки на Марсі: там могла бути вода

Прибувши до каналу Gediz Vallis, марсохід НАСА Curiosity сфотографував 360-градусну панораму місцевості за допомогою однієї зі своїх чорно-білих навігаційних камер.

Формування Gediz Vallis заінтригувало вчених через те, що воно може розповісти планетологам про історію води на Марсі. Тому вони відправили туди ровер НАСА Curiosity для досліджень. Її геологія допоможе вченим з’ясувати, коли рідка вода зникла з поверхні Червоної планети.

Gediz Vallis – це звивистий канал. Судячи з форми, у минулому він був вирізаний стародавньою річкою. Така можливість заінтригувала вчених.

Для повного вивчення каналу потрібні місяці, і те, що вчені дізнаються, може переглянути дані про терміни формування гори.

Прибувши до каналу Gediz Vallis, Curiosity сфотографував 360-градусну панораму місцевості за допомогою однієї зі своїх чорно-білих навігаційних камер.

Фото: НАСА/JPL-Caltech

На зображенні видно темний пісок, який заповнює один бік каналу, і купу каміння, що піднімається прямо за піском. У протилежному напрямку знаходиться крутий схил, на який ровер піднімався раніше, щоб дістатися до каналу.

На фотографії нижче видно шлях, який пройшов марсохід, він позначений жовтим кольором. Візуалізацію зробили за допомогою орбітальних даних.

Фото: НАСА/JPL-Caltech/UC Berkley

Curiosity побудували в центрі JPL, НАСА, яким керує Caltech у Пасадені, штат Каліфорнія. JPL очолює місію від імені Управління наукових місій НАСА у Вашингтоні.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button