Поради

Розбірний мангал

Для тих, хто любить посиденьки в дружній компанії з шашликом, мангал є найбільш необхідним пристосуванням. Передбачається, що перший мангал з’явився на початку XVIII століття в горах Кавказу. Вже тоді місцеві жителі вміли готувати м’ясо на тліючих вугіллях. Слово мангал в перекладі українську мову означає «кошик з вугіллям».

06-07-15-foto-600x450-1 (2)

Сьогодні мангал – один з найбільш затребуваних пристосувань для приготування різних страв з м’яса, риби і т. д. При цьому вони виходять смачніші, ніж їжа, приготовлена за допомогою звичайних побутових приладів.

Мангал дуже зручний для використання в тих місцях, де немає інших джерел тепла для приготування їжі: на дачі, в умовах пікніка на природі. При цьому для приготування страв використовуються дрова, сухі гілки, вугілля.

Мангали бувають двох видів: стаціонарні і переносні. Стаціонарні моделі мангалів більш довговічні. Їх виготовляють з металу, каменю, цегли. Такий мангал можна встановити в альтанці або під навісом, і тоді посмажити шашличок можна буде за будь-якої погоди.

Переваги розбірних мангалів

Переносний розбірний мангал припускає, що пристосування можна розібрати, зібрати, а також перевозити в машині або навіть переносити в руках. Такий мангал можна брати з собою на дачу, на пікнік на природі, в похід. Щоб його було зручно переносити, розбірний мангал повинен бути легким, тому його виготовляють з тонкого листового металу. При цьому той мангал буде найлегшим, стінки якого найбільш тонкі. Та й вартість такого пристосування буде менше.

Розбірні мангали з металу поділяються на товстостінні і тонкостінні. Моделі з товщиною стінки від 3 до 6 мм досить важкі. Найчастіше їх використовують на дачі, а після приготування шашликів їх можна розібрати і винести на зберігання в комору або сарай. Такі мангали більш довговічні в порівнянні з тонкостінними. Наприклад, чавунний розбірний мангал може служити до 50 років. Ці моделі розбірних мангалів можуть мати висувний столик, грати або навіть регульований піддув. А якщо таке пристосування ще й дах має, то ніяка негода не порушить ваших планів покуштувати смачну страву з димком.

Тонкостінні мангали мають стінку не товстіше 3 мм Виготовляють їх з алюмінію або тонких сталевих листів. Їх відрізняє мобільність, легкість і низька вартість. Конструкції тонкостінних мангалів з металу можуть бути складними і розбірними. Однак їх всіх об’єднує наявність чотирьох ніжок і скриньки для вугілля. Такий розбірний мангал можна скласти в спеціальну валізку або ж переносити його в сумці.

Найпростіша конструкція розбірного мангалу складається з двох ніжок і рамок з металу, на які будуть укладатися шампури. Недоліком такого мангалу буде те, що на ньому за один раз можна приготувати відносно невелику кількість порцій. До того ж у таких полегшених мангалах можна використовувати лише готове вугілля, куплене в магазині. Якщо ви будете укладати в мангал дрова і чекати отримання вугілля, то мангал з тонкими стінками швидко прогорить і буде непридатний до подальшого використання.

Розбірний мангал своїми руками

Мангал можна придбати у магазині або зробити самому. Для цього знадобиться дриль зі свердлами, болгарка або ножівка по металу, сталевий лист товщиною від 2 мм, гайки, болти, куточки для ніжок.

Згідно зробленого заздалегідь креслення необхідно вирізати з листа металу деталі мангалу. Краї стінок згинаємо і свердлимо в них отвори для шурупів, якими будуть скріплюватися деталі між собою. З куточків робимо ніжки і з’єднуємо їх зі стінками за допомогою болтів. Щоб захистити конструкцію від корозії, можна пофарбувати її спеціальною жароміцною фарбою.

Натхнення: womanadvice.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button