Відео

Що буде, якщо весь лід на Землі розтане: відео, як зміниться планета

У невеликому ролику показано, як може виглядати Земля, якщо розтане весь постійний лід на планеті.

Science Insider / YouTube

Найчастіше всі попередження вчених про катастрофічні наслідки зміни клімату проходять, як то кажуть, повз вуха. Річ у тім, що людям складно уявити, наскільки сильно все може змінитися. Проте наслідки зміни клімату вже видно неозброєним оком.

Фахівці NASA показали, що рівень Світового океану зростає швидше, ніж очікувалося, і що, по всій видимості, в найближчі десятиліття він підніметься як мінімум на 90 сантиметрів. Якщо ж ця тенденція – зважаючи на глобальне потепління – продовжиться, в майбутньому Земля може залишитися в принципі без постійних льодів (звичайно, це не станеться в найближчому майбутньому: буде потрібно, ймовірно, мінімум 5 000 років, щоб на Землі розтанув весь постійний лід). Що ж трапиться, якщо розтане весь лід на планеті?

Якщо скласти весь світовий лід шаром товщиною в 1000 метрів, то цей «килим» накриє всю Північну Америку. А уявіть, що буде, коли весь цей лід розтане…

Як буде виглядати Земля

У невеликому ролику, підготовленому виданням Business Insider, демонструється карта континентів в майбутньому, в якому розтанули всі льоди. На перший погляд, може здатися, що Земля не буде виглядати зовсім інакше (при тому що, звичайно, такі міста, як Венеція, накриє водою досить швидко), проте потім, при наближенні до Азії, стає ясний масштаб катастрофи: такі величезні міста, як Калькутта і Шанхай (з сукупним населенням майже в 19 мільйонів осіб) зображені зниклими під водою.

Наслідки танення льодів

  • При підйомі рівня на 10 метрів житла позбудуться 630 мільйонів людей – це близько 10% населення Землі;
  • 25-метровий підйом залишить без даху над головою вже 20% (1,4 млрд осіб);
  • Якщо розтане весь існуючий на цей час лід, рівень океану підніметься на 70 метрів, і обличчя планети необоротно зміниться;
  • До того ж вивільниться безліч небезпечних речовин, які зараз як би «законсервовані» у вічній мерзлоті.
  • До таких речовин відносяться невідомі віруси, ядерні відходи та інші токсичні сполуки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments