Поради

Що потрібно знати про якісну котушку до спінінга

Розробки рибальських компаній не відстають від світової технологічної революції – вони щорічно радують рибалок цікавими і якісними розробками снастей для всіх видів рибної ловлі, в тому числі й спінінга. Саме тому багато любителів часто губляться у виборі якісного обладнання і потрібної інформації для професійного вибору. Особливо це стосується котушок і вудлищ. У цій статті ми поговоримо про котушку для спінінгів, адже вона – головний елемент для оснащення і якісного лову риби на водоймі. До речі, недорого купити котушку для риболовлі можна тут – в цьому магазині хороші ціни.

Зараз в магазині можна побачити дійсно різноманітний підбір спінінгів котушок, які зможуть знайти для себе господаря. Хороша котушка повинна відповідати характеристикам, які дозволять з нею рибалити за допомогою тонкого шнура (волосіння) і без проблем витягувати крупні трофеї. Також, важлива плавна робота при закиданні приманок і їх проведенню по водоймі. Про це все ми поговоримо далі.

З чого варто почати?

Щоб придбати якісні рибальські аксесуари, не обов’язково володіти високими знаннями у сфері рибальських розробок. Але, і на методі «купив то – не сподобалося, куплю інше» – далеко не заїдеш. Тому варто почати з розбору видового різноманіття спінінгів котушок.

Які котушки існують на ринку?

Залежно від тонкощів риболовлі і особистих примх рибалки, вам можуть порадити в магазині такі котушки:

  • Безінерційна спінінгова котушка. Найпопулярніший вид серед спінінгістів, оскільки дає можливість обловити ставок будь-якими техніками й приманками. Снасть на безінерційці – універсальний варіант, якщо ви не маєте належних знань про водойму і рибу, яка там водиться. Також така котушка – хороший старт для рибалки-початківця. Вона не вимагає великих знань і навичок для управління. При цьому працювати з нею – одне задоволення.
  • Мультиплікаторні котушки. Не особливо популярний варіант, тому, що має своє конкретне призначення – ловля на габаритні джерки, воблера для глибоких водойм і найважчі джиг-головки. Мультиплікаторна варіація незамінна на морській рибалці, позаяк основний метод лову в морі – тролінг. Тут перший варіант зі списку поступається цьому за всіма параметрами.
  • Інерційні котушки. У колах спінінгістів – забутий варіант і мало використовувані. Їх застосування – разові випадки. Також, такі котушки – екземпляри колекцій рибалок, які збирають снасті минулих століть. У таких котушках відчувати клювання потрібно пальцями, тому такий інструмент вимагає високого досвіду в управлінні. Добре на неї ловити джиговими принадами, володіючи необхідним досвідом і вправністю. З іншими принадами спінінгісти цією котушкою не працють, оскільки вона поступається всім варіантам.

На що слід звертати увагу після вибору типу котушки?

Ось кілька параметрів, які потрібно чітко розуміти для відбору якісного вудилища інструменту:

  • Розмір котушки – цей параметр впливає не тільки на габарити шпульки, але і на силу котушки. Розмірна сітка була розроблена компанією Шимано і вимірюється в тисячах. Можна зустріти на упаковках котушок. Тут відштовхуйтесь від ваших потреб в силі котушки.
  • Скільки волосіння вміститься в шпулі – на такий параметр варто звертати, коли збираєтеся ловити на ультралайт (дрібними приманками). Великі котушки не підійдуть – тонкі волосіні погано працюють на таких снастях.
  • Вага котушки – параметр пропорційний розміру в тисячах: більший розмір – важча котушка. Вибір дуже індивідуальний, тому, що навіть найлегші котушки обловлять габаритних конкурентів, завдяки якісній збірці.

Це головні параметри, на які варто звертати увагу. Решта вам навряд чи стане в пригоді, та й треба це тільки для дрібного поліпшення комфорту рибалки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button