Поради

Підбираємо правильну жорсткість матраца

У медицині, «здоровий сон» визначається як сон, який дозволяє організму людини повністю розслабитися і відновити витрачені протягом дня фізичні та розумові ресурси.

Основними принципами здорового сну є:

  • дотримувати правильний режим харчування
  • тривалість сну повинна бути не менше 8-ми годин
  • спальне приміщення повинне добре провітрюватися
  • ліжко бажано вибирати з екологічно чистих матеріалів, без шкідливих домішок
  • матрац повинен відповідати таким параметрам, як: вік, вага, хронічні захворювання, а також спосіб життя людини, яка буде на ньому спати.

У даній статті мова піде саме про правильний вибір жорсткості матраца, залежно від найважливіших параметрів життя людини.

15-07-15-foto-600x339-1

Вік

Малюкам у віці до 3-х років варто вибирати матраци середньої або підвищеної жорсткості. У цей віковий період, у діток формується S-подібний вигин хребта і саме тому дуже важливо, щоб дитина спала на жорсткому безпружинному матраці, щоб уникнути викривлення хребта.

Дітям у віці від 3-х до 12-ти років рекомендується вибір більш м’який матрац, що дозволяє м’язам дитини розслабитися, але при цьому дає підтримку хребту. У цей період також не рекомендується використання пружинних матраців, винятком можуть бути матраци з незалежним пружинним блоком, так як вони здатні оптимально підтримувати хребет людини під час сну.

У віці до 27 років організм людини все ще перебуває у фазі формування і закріплення, для досягнення правильної будови, хребет і м’язи потребують чіткої фіксації. Забезпечує такий стан тільки жесткий матрас купить який варто для збереження правильної осанки.

У віці від 27 до 50 років вибір жорсткості матраца обумовлений виключно комфортом, який людина отримує під час сну. Якщо ви висипаєтеся на м’якому матраці – значить це саме те, що вам потрібно. До цього часу організм людини досягає певного рівня розвитку і функціонує без істотних змін, тому вибір як жорсткості матраца, так і його наповнювачів ґрунтується на особистих уподобаннях.

Люди 50-ти років і старше потребують особливо комфортних умовах сну, тому організм в цьому віці схильний до високої стомлюваності і більш чутливий до фізичних навантажень. Матраци в високим ступенем анатомічності і зменшеною жорсткості дозволяють не тільки розслабити м’язи і підтримати опорно-руховий апарат, але також надають сприятливий вплив на кровоносну, нервову і дихальну систему людини. Ідеальним варіантом для людей старшого віку є двосторонні матраци, з різним ступенем жорсткості з двох сторін. Такі матраци підлаштовуються під фізичний стан людини і роблять сон максимально комфортним і здоровим.

Вага

Вага людини також є найважливішим критерієм вибору жорсткості матраца. Обумовлено це не тим, яке навантаження може витримати матрац, адже більшість сучасних матраців здатні витримати навантаження більше 140 кг на одне спальне місце. В першу чергу вибір жорсткості обумовлений ступенем анатомічності матраца, спрямованої на оптимальну підтримку тіла людини.

Володарям середньої та малої ваги при виборі жорсткості матраца не потрібно зациклюватися саме на вагових параметрах свого тіла, набагато більш важливими критеріями вибору в такому випадку є вік людини, фізична активність і наявність хронічних хвороб.

Людям вага яких перевищує норму, необхідно більш уважно поставитися до вибору жорсткості матраца, тому цей параметр може сильно вплинути не тільки на зручність, але і на розподіл навантаження тіла під час сну. На м’яких матрацах, через велику вагу людини, додаткове навантаження випробовує хребет, що призводить до його деформації і серйозних проблем зі здоров’ям. Але якщо віддавати перевагу жорстким моделям, в такому випадку, лежачи на боці виникають навантаження в області стегон і плечей, що призводить до нестачі кисню в тканинах і як наслідок уповільнення циркуляції крові. Для уникнення цих проблем, лікарі рекомендують людям з вагою більше 90 кг вибирати матраци з жорсткішою несучою основою і більш м’якими наповнювачами.

Хронічні захворювання

Не можна назвати матрац засобом від всіх хронічних недуг, але якщо мова йде про захворювання хребта або суглобів, така річ як ортопедичний матрац служить не тільки для зняття болю в шиї або спині, але і може послужити засобом для поліпшення якості життя людини в цілому.

У першу чергу необхідно відзначити позитивний вплив правильно підібраного матраца при захворюваннях хребта.

Найпоширенішим захворюванням хребта є сколіоз – деформація хребта, при якому відбувається його бічне викривлення в площині спини. Таке захворювання може проявитися ще у віці 6-12 років, тобто період інтенсивного росту організму людини. Тому про вибір правильного матраца варто подбати заздалегідь. Для профілактики даного захворювання лікарі-ортопеди рекомендують вибирати матраци середньої жорсткості, тому що вони не допускають тиску на хребці під час сну і дозволяють тримати хребет у прямому положенні, щоб запобігти отриманню або прогресування кривизни спини. До того ж такі матраци дозволяють зберігати належний комфорт під час сну, що особливо важливо для дітей і для людей похилого віку.

Таке захворювання як ішіас або як його називають у народі радикуліт характерний в основному для людей старше 50 років, але також зустрічається і у людей більш молодого віку. Захворювання пов’язане із запаленням і защемленням сідничного нерва, на рівні попереково-крижового відділу хребта. Фахівці стверджують, що на прояв цієї недуги сприяє саме неправильне спальне місце, занадто м’який або занадто жорсткий матрац, висока подушка і нерівності – пружини, вм’ятини, опуклості. Тому в такому випадку матрац слід вибирати середньої жорсткості, з досить низькою подушкою, щоб забезпечити правильний розподіл навантаження між хребтами і уникнути больових синдромів при ускладненні захворювання.

Ще одне поширене захворювання серед людей віку від 20 до 50 років – міжхребцева грижа. Хвороба виникає в результаті розриву міжхребцевого диска. Утворена при цьому грижа, випинаючись назад і в сторону, тисне на корінець нерва в місці його виходу з спинномозкового каналу і викликає запалення, що супроводжується набряком. У випадку прояву даного захворювання, лікарі радять дотримуватися наступних рекомендацій з вибору матраца: матрац повинен бути анатомічним, тобто повторювати контури людини, що знаходиться на ньому. Завдання анатомічності забезпечити фізіологічне положення всіх відділів хребта під час сну, м’язи хребта при цьому розслабляються і відпочивають від важкої денної роботи. При цьому краще вибирати більш м’який матрац, для забезпечення пластичного витягнення хребта. Оптимальний варіант – купити матрац з різною жорсткістю сторін, тобто, коли він має несиметричне заповнення комфортних шарів, і умови для сну, якщо буде загострення, можна коригувати.

Порушення постави є у 40% працездатного населення. У 68% випадків викривлення хребта прогресує після 25 років, коли зростання скелета зупиняється. Безумовно дані порушення тягнуть за собою більш серйозні проблеми, які впливають не тільки на наявність або відсутність больових синдромів в спині і шиї, а й на дієздатність людини в цілому. У всьому світі лікарі радять уважно ставитися до організації вашого спального місця, тому правильно підібраний матрац може служити відмінним засобом профілактики і лікування захворювань хребта.

Ще один найважливіший критерій вибору матраца це спосіб життя людини. Фізична активність визначає потрібну анатомичность матраца. Чим вище фізична активність людини і більше працює його хребет, тим більша анатомичность йому рекомендована.

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button