Поради

Що потрібно знати про вибір холодильних компресорів

Вибір правильного холодильного компресора є критично важливим для підвищення енергоефективності й надійності всієї холодильної установки. Це позитивно вплине на експлуатаційні можливості, а також забезпечить відповідність екологічним стандартам. Наступні поради допоможуть визначити відповідний холодильний компресор для найкращого застосування.

Вимоги до застосування холодильних компресорів

У холодильних установках компресори, як правило, повинні працювати в певних умовах. У той час як двоступеневий компресор або компресор зі змінною швидкістю руху може бути ідеальним для холодильників, які характеризуються змінними умовами навантаження, одноступінчастий компресор, який працює на 100% потужності під час циклу «увімкнення», буде кращим варіантом для легких режимів роботи.

Оскільки різні моделі холодильних компресорів призначені для роботи з певними холодоагентами, холодоагент також може відігравати важливу роль у виборі морозильного агрегата.

Тип системи вказує діапазони тиску й температури всмоктування та нагнітання, в яких повинен працювати компресор. Системам високого тиску потрібен компресор холодильний, який може працювати при високих температурах, системи низького тиску працюють з компресорним устаткуванням, що витримує низьку температуру.

Технічні показники холодильного компресора

Щоб вибрати й купити компресор для морозильного устаткування, слід враховувати його технічні характеристики відповідно до умов експлуатації.

  • Потужність двигуна, яким оснащений компресор – один з найважливіших показників. Він вимірюється у кВт. Чим більша витрата енергії, тим вища повинна бути потужність. При невірних розрахунках енергетичні витрати будуть марними.
  • Продуктивність показує обсяг повітря, який компресор, незалежно від створюваного ним тиску, здатний видати за певну кількість часу та вимірюється в м3/годину або л/хв. Це кількість повітря, що всмоктується або нагнітається на виході. Як правило, виробники компресорного обладнання вказують у технічних паспортах перше значення, тому що внаслідок втрат повітря у роботі компресор завжди втрачає продуктивність при нагнітанні, а продуктивність при всмоктуванні завжди трохи вища.
  • Кількість повітря на вході перед початком процесу стиснення, яке споживається компресором за певний проміжок часу, також вважається характеристикою продуктивності. Інакше цей параметр називається витратою повітря. При врахуванні необхідної потреби вибирати пристрій необхідно із запасом на продуктивність близько 30 відсотків.
  • Обсяг ресивера – показує можливості компресорного устаткування працювати на холостому ходу. Для цього є спеціальні резервуари, що призначені для збирання стисненого повітря. Таким чином можна заощаджувати електричну енергію.

Також треба звернути увагу на вагу та розміри устаткування.

Конструктивні особливості холодильного компресора

До особливостей конструкції відносяться:

  • мобільність;
  • система охолодження;
  • компонування вузлів;
  • розміщення ресивера.

При виборі компресора також не слід упускати з розрахунку живлення від мережі, оскільки не всі підприємства мають електромережу з напругою 380 В.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button