Поради

Що робити, якщо дитині не подобається навчатись?

Навчання є одним із основних етапів, які дитина проходить у період дорослішання. Ранній розвиток, підготовка до початкової школи, навчання в межах шкільної програми — це вимагає багато зусиль. Але як бути, коли дитині не подобається навчання, а формат змусити не дає належного результату?

Чому дитині може не подобається навчання?

Навчання – новий вид проведення часу, який вимагає посидючості, відповідальності та 100% уваги від учня. Коли він грає в ігри і цілком може розпоряджатися своїм дозвіллям – для нього немає жодних незручностей. Малюк перебуває у своїй зоні комфорту, а негативні фактори свідомо виключаються. На заняттях, що розвивають, все інакше:

  • не можна ставити в пріоритет свої потреби і бажання;

  • потрібно вивчати пропонований матеріал, аналізувати та добре запам’ятовувати;

  • не можна відволіктися на улюблені ігри;

  • потрібно працювати в парі або групі, де важливо виявляти свої лідерські та командні якості;

  • не можна підвестися і піти, коли набридло.

Сучасні методики дозволяють виробити інтерес до навчання у всіх дітей, починаючи з 1-2 років. На цьому етапі інтерес до нового перебуває на піку, що дозволяє ще на ранній стадії виробити у малюка звичку вчитися. Для цього використовується творчий підхід до викладання та велика різноманітність ігрових завдань. Зараз дитині не потрібно проводити годинни за нудними уроками — весь матеріал подається в креативному ключі, що в кілька разів підвищує інтерес. На фоні цього формується звичка, де малюку подобається вчитися та прогресувати.

Як вирішити проблему?

На початковому етапі важливо визначити чому дитині не подобається навчання. Причиною цього можуть бути кілька факторів:

  1. Дитині не вдалося порозумітися з викладачем — для вирішення ситуації можна замінити фахівця. Це дозволить повернути учневі свою зону комфорту, в якій їй захочеться заглибитися в навчальну програму.

  2. У групі між учнями виникли конфлікти – це порушує мікроклімат у колективі, що не дає повною мірою зосередитись на завданнях викладача. Розбір конфліктних ситуацій та пошуки раціонального вирішення можуть виправити ситуацію.

Коли пошук школи раннього розвитку відбувається без участі дитини, може статися так, що після першого разу їй не сподобається. Важливо, щоб малюк сам хотів навчатися та приходити щоразу до стін навчального закладу. Тому експерти рекомендують вибирати розвиваючі заняття разом з дитиною, ще на цьому етапі враховуючи всі нюанси.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button