Поради

Що таке кредитний рейтинг позичальника і як його збільшити: рекомендації Credit365

У сервісі пояснили, що таке кредитна історія, як вона впливає на лояльність до клієнта з боку банку і розповіли, що робити, якщо репутація позичальника викликає сумніви.

Фахівці сервісу розповіли, як позичальнику зробити свою кредитну історію привабливою для будь-якої фінансової організації, а також пояснили, як кредит онлайн допоможе виправити і підвищити кредитний рейтинг, якщо банки та інші кредитні організації відмовляють у видачі позики.

Що таке кредитний рейтинг?

Кредитний рейтинг позичальника, кажучи простими словами — це “досьє” оплат попередніх кредитів, за яким банки і фінансові організації оцінюють здатність позичальника повернути кредит. Найчастіше він обчислюється в балах від 1 до 850 (в деяких бюро кредитних історій від 1 до 999).

Його мета — показати представникам фінансової організації рівень відповідальності і платоспроможності потенційного позичальника.

Які чинники впливають на кредитний рейтинг?

Загальний термін користування кредитами. При перевірці платоспроможності клієнта кредитні організації враховують його “стаж” оформлення кредитів. Якщо позичальник раніше не оформляв позик, то йому, напевно, відмовлять у видачі іпотеки або автокредиту. Але в той же час без проблем схвалять займ на невелику суму.

Наявність заборгованостей за дійсними кредитами. Позичальник може одночасно користуватися декількома кредитками, мати банківські та інші діючі позики. Але чим більше у нього заборгованостей за ними, тим нижчий у нього шанс оформити новий кредит.

Регулярність платежів по кредиту. При проведенні перевірки платоспроможності позичальника представники фінансових організацій звертають особливу увагу на регулярність платежів за кредитами. Навіть якщо всі позики погашені, але платежі за ними робилися не в зазначений термін, репутація позичальника буде на “середньому” рівні.

Періодичність оформлення кредитних продуктів. Якщо клієнт постійно користується кредитами, фахівці фінансових організацій можуть прийти до висновку, що позичальник часто має проблеми з грошима. Як показує практика, таким позичальникам не схвалюють позики на великі суми.

Позичальник може заслужити максимальний кредитний рейтинг, якщо він:

 • користується кредитними продуктами не частіше 6-9 разів на рік (кредитні карти або розтермінування, споживчі або іпотечні кредити);
 • своєчасно робить платежі за кредитами;
 • погашає позики в термін.

Правда, далеко не всі позичальники мають ідеальну репутацією. І якщо клієнт раніше зіпсував її, але зараз хоче виправити і підвищити свій кредитний рейтинг, ось кілька робочих способів зробити це.

Як виправити і збільшити кредитний рейтинг?

Як розповіли фахівці Credit365 на Molbuk.ua, зараз, коли зростає кількість хворих коронавірусом, а бізнес “штормить” через невизначеність, банки стали більш ретельно вивчати кредитний рейтинг своїх клієнтів. До чого це призвело в Україні:

 • в жовтні цього року банки відхилили третину іпотечних заявок (останній раз таке спостерігалося під час кризи 2014-2015 років);
 • на початку листопада банки обнулили кредитний ліміт у 10% власників карток без пояснення причин.

Тому, щоб не опинитися в числі тих, кому відмовлять у кредиті, коли терміново потрібні гроші, варто цікавитися своїм кредитним рейтингом і своєчасно його виправляти.

Перевірте свій кредитний рейтинг

Кожен громадянин України має право раз на рік безкоштовно перевірити свій кредитний рейтинг. Цією можливістю важливо користуватися, щоб вчасно помічати помилки і іншу негативну інформацію про себе. Наприклад:

 • шахраї могли взяти кредит на ваше ім’я. В такому випадку, потрібно звернутися в поліцію;
 • фінансові організації могли не передати в Бюро Кредитних Історій дані про ваші закриті кредити, тому повернуті позики можуть значитися як проблемні. Терміново звертайтеся в Бюро і до кредитору, і вимагайте замінити інформацію на актуальну.

Перевірити свій кредитний рейтинг можна на сайтах:

 • УБКІ;
 • ПВБКІ;
 • МБКІ

Сплатіть проблемні кредити

Перший крок до виправлення кредитного рейтингу — визначити список незакритих кредитів і оплатити їх. Це усуне негативні чинники з кредитної історії і стане оплотом для подальшого поліпшення репутації.

Щоб швидко оплатити кілька проблемних кредитів, можна звернутися за реструктуризацією. Це дозволить отримати списання частини кредиту за умови повної оплати решти суми в короткий термін. Або розділити суму боргу, щоб оплачувати позику невеликими частинами по новому, більш зручному графіку.

Також можна перекредитуватися в банку або позичити у родичів. І хоч сума нового боргу буде велика, зате умови його повернення набагато лояльніші.

Користуйтеся кредитними продуктами в міру необхідності

Після оплати старих кредитів, щоб поліпшити кредитний рейтинг, позичальникові потрібно “довести” потенційним кредиторам свою відповідальність і платоспроможність заново:

 • купуйте товари навиплат замість того, щоб оплачувати відразу. Так ви будете покращувати свій рейтинг, а переплати за розтермінуванням незначні або їх зовсім немає;
 • не бійтеся користуватися кредитним лімітом на кредитних картах. Тільки не забувайте вчасно вносити платежі по ній;
 • оформляйте мікрокредити на невеликий термін і вчасно сплачуйте їх. З огляду на те, що мікрофінансові організації швидко передають в БКІ інформацію по кредитах, ваш кредитний рейтинг буде постійно підвищуватися.

Зіпсувати кредитний рейтинг просто. Набагато складніше виправляти і підвищувати його. Це як довіра, яку потрібно берегти, починаючи з першого оформленого кредиту.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button