Поради

Що таке висічка в друкарні? Особливості процесу

Висічка (вирубка) в друкарні – технологічний процес, за допомогою якого паперова або картонна заготовка приймає потрібну форму за допомогою обрізки зайвих частин. Обрізка проводиться на спеціальних верстатах зі штампами по заздалегідь окресленому контуру.

Заготовка може бути паперовою, картонною, пластиковою та навіть зі шкіри. Але частіше на друкарнях працюють з паперовими і картонними заготовками, оскільки ці матеріали є основою для виробництва книг, різної рекламної та пакувальної продукції.

Особливості процесу

Метод механічної висічки типографії використовують повсюдно. Верстати, за допомогою яких роблять висікання, складаються з преса і вирубного штампа. Штамп, в свою чергу, – частіше дерев’яна платформа з металевими різцями, з яких можна складати різні форми для обрізки заготовки потрібного формату.

Верстати для механічної висікання бувають:

• ротаційними;

• плоскодрукарськими;

• тигельними.

Кожен з цих видів має свої особливості. Наприклад, пплоскодрукарські верстати використовуються частіше інших, оскільки здатні задовольнити проектні вимоги більшості клієнтів друкарень. Це найпримітивніший, але в той же час, найбільш затребуваний спосіб висікання.

А ось ротаційні верстати використовуються рідше, так як вони призначені для друку більш складних і великих поліграфічних виробів. Та й швидкість друку куди вище, ніж у плоськопечатних верстатів, що важливо для великих друкарень, що працюють з великими тиражами.

Ще є лазерна висічка. Використовується для вирізання поліграфічної продукції по унікальним ескізам. Роботу лазерних верстатів найкраще описує словосполучення – фігурна висічка. Верстати програмуються під певний проект. Послуга коштує дорого, але іноді без лазерної висічки не обійтися.

Сфера використання

Сучасні друкарні не тільки друкують книги і газети (як багато хто думає), їх сфера діяльності значно ширша, різноманітніша і цікавіша. Що роблять за допомогою висічки:

1. Рекламна продукція. Буклети, листівки, брошури, листівки, календарі, візитки і т.д.

2. Упаковка. Будь-які паперові або картонні пакувальні вироби проходять процедуру висікання. Починаючи від коробочок для їжі, вирізаних певним способом, до упаковки брендових товарів з унікальною висічкою.

3. Наклейки та етикетки в ході виробництва також проходять процедуру висікання для надання потрібної форми.

4. Блокноти, журнали, книги, каталоги.

5. Навіть дитячі настільні ігри, головоломки та пазли створюються на друкарнях.

Висічка – важливий технологічний процес, без якого не може обійтися жодна друкарня, особливо сьогодні, – в епоху активного споживання, заснованого на технологічному прогресі і його останнім досягненням.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button