Поради

Що робити, якщо пральна машина сильно шумить?

Ми всі звикли до різних шумів, які видає пральна машина під час прання. Однак важливо бути в курсі будь-яких незвичайних звуків, тому що це може стати серйозною проблемою. Занадто багато шуму може бути викликано кількома причинами. Джерело шуму, його інтенсивність та момент його виникнення – все це параметри, які  враховує майстер по пралках у Львові при діагностуванні проблеми.

Ущільнювач дверей погано розташований

Ущільнювач дверей – це те, що відокремлює внутрішню частину вашої машини від зовнішньої. Він може деформуватися, зношуватися або тертися за барабан. Коли барабан починає обертатися і видає гучний звук, значить виникла проблема. У такому випадку ви можете спробувати правильно встановити ущільнення дверцят пральної машини. Якщо ви спробували це, і це ще не працює, вам доведеться замінити ущільнення.

Зливний насос заблоковано

Зливний насос зливає воду кілька разів під час циклу прання. Якщо шум виникає кожного разу, коли ваша машина зливає воду, вам необхідно зняти зливний фільтр, а потім переконатися, що всередині порожнини, що веде до насоса, немає нічого (деталі, гвинти тощо). Якщо після перевірки шум, як і раніше, чути, вам необхідно подумати про заміну дренажного насоса.

Дверний замок несправний

Дверцята вашої пральної машини замикається електромагнітною котушкою. Звичайний звук, який ви повинні почути, коли двері зачиняються і відчиняються, – це невелике клацання. Якщо ви постійно чуєте цей шум, коли двері відчиняються або зачиняються, значить, щось заважає замиканню. Однак, якщо ніщо не блокує його, вам потрібно перевірити, чи правильно він працює і розглянути можливість його зміни.

Предмет застряг між баком та барабаном

Іноді будь-який предмет може застрягати між баком і барабаном і викликати клацання під час прання або віджимання. Ви можете перевірити, чи це так, повернувши вручну барабан вимкненої пральної машини. У більшості випадків проблема виникає через кісточки від бюстгальтерів, які застряють в отворах барабана. Щоб уникнути цієї проблеми, ми радимо поміщати бюстгальтери в сітку, призначену для цієї мети. Якщо вам потрібно витягти предмети, що застрягли, ви можете зробити це, потягнувшись під ванну (зливний шланг) або видаливши резистор, але доступ не так простий, вам потрібно набратися терпіння, щоб витягти предмет.

Електромагнітний клапан несправний

Електромагнітний клапан діє як електричний кран. Це дозволяє вашій пральній машині вмикати або вимикати подачу води. Якщо він заблокований або водопровідний кран закритий, пральна машина вібруватиме при кожному наповненні. Якщо правильно зворотне, і цей шум є, але у вас немає проблем з подачею води, то зніміть електромагнітний клапан і перевірте, в якому він стані. За потреби замініть його.

Підшипники несправні

Кульковий підшипник дозволяє барабану вільно обертатися довкола своєї осі. Якщо він зіпсувався, ви почуєте дуже гучний шум під час його обертання. Для перевірки потрібно швидко прокрутити барабан рукою при вимкненій машині. Якщо ви чуєте шум кочення, вам необхідно замінити кульковий підшипник. Зауважте, що більшість сучасних пральних машин оснащені литими підшипниками. Якщо це так, у вас немає іншого вибору, як замінити всю ванну.

Шків пошкоджений

Шків вашої пральної машини розташований ззаду, якщо у вас машина з фронтальним завантаженням, або збоку, якщо у вас машина з вертикальним завантаженням. Цей шків змушує барабан обертатися через ремінь. Якщо одна зі спиць барабанного шківа пошкоджена або зламана, ви чутимете бавовну при кожному обертанні. І тут його необхідно замінити.

Амортизатори зносилися

Амортизатори забезпечують стійкість пральної машини під час роботи. Якщо вони зношені, машина стрибатиме і видаватиме звуки під час віджиму. У таких випадках постарайтеся максимально стабілізувати пральну машину, використовуючи ніжки, що регулюються. З іншого боку, якщо вашій машині вже кілька років і вона рухається під час віджиму, вам, ймовірно, потрібно буде замінити амортизатори.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button