Екологія

Роботи прибиратимуть узбережжя Великих озер у Канаді (фото)

Влада Канади запустила проект з очищення узбережжя озера Ері від сміття за допомогою роботів-прибиральників. Вони “вийдуть” на роботу вже навесні.

Image from Max Pixel, Ліцензія на використання Creative Commons Zero-CC0

Канадська влада використовуватиме роботів-прибиральників для очищення від сміття пляжу і води озера Ері — одного з Великих озер на кордоні Канади і США. Вони будуть використовувати два види роботів: BeBot і PixieDrone.

Дистанційно керований BeBot просіює пісок і збирає дрібні пластикові відходи на глибині до 3 см. Він відбирає дрібні шматочки пластику, які люди не можуть побачити. Пристрій на 100% працює на сонячній енергії.

BeBot (зверху) та PixieDrone (внизу) під час демонстрації на озері в Канаді. Зображення: Council of Great Lakes Region

Другий пристрій – PixieDrone – буде працювати у воді біля узбережжя. Він призначений для збору сміття біля узбережжя, в тому числі на невеликій глибині, і може вибирати до 150 л дрібного сміття до того, як його віднесе далеко в озеро або море. Обидва види роботів будуть використовуватися на 18 популярних місцях відпочинку та пляжах на узбережжі озера Ері.

За словами представників Ради регіону Великих озер, велика кількість екологічних проектів було направлено останнім часом на захист океану від забруднення, при цьому про внутрішні водойми часто забувають. Однак дослідження, проведені на замовлення Ради, показали, що концентрація мікропластику у Великих озерах порівнянна з рівнем забруднення в океані.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button