Поради

Що руйнує ваш імунітет

Хвороба – це лише реакція імунної системи на патоген (інфекцію, бактерію тощо). Тому думка “я захворів – значить, мій імунітет не працює” буде помилковою: він саме зараз бореться із хворобою. Не працює він тоді, коли інфекція у вашому організмі затримується надовго, або ж у ньому залишаються побічні ефекти й ускладнення після хвороби. А поки що ваша імунна система не лише протистоїть захворюванню, а й набирається досвіду для наступних протистоянь.

Image by healthguru from Pixabay

Фактори, що підвищують ризик ускладнень

Але ж, за яких умов імунітет програє і дозволяє виникнути ускладненням? Є кілька речей, які не дають вашій імунній системі працювати на максимумі:

 • Гіпертензія (підвищений артеріальний тиск);
 • Захворювання серця;
 • Діабет;
 • Надлишкова вага;
 • Обструктивні захворювання легень;
 • Проблеми нирок та печінки.

Вплив мікрофлори на імунну систему

Корисні мікроби в системі травлення – як вони впливають на імунітет? Відповідь: максимально безпосередньо! Левова їх частка – за деякими даними, понад 70% – співпрацюють з імунною системою. Саме тому лікарі, призначаючи антибіотики, прописують паралельно і вітаміни – аби пацієнт не став легкою здобиччю для вторинних інфекцій. Крім того, проблеми кишківника напряму пов’язані з виникненням автоімунних захворювань.

Нутрієнти для імунітету

Ці три речовини є не просто поживою для імунної системи, а життєво необхідними її елементами. Цинк – на чолі цієї трійці. Він бере участь у сотні ферментних реакцій. При дефіциті цього мікроелементу залоза тимус – тренувальний центр лейкоцитів – зменшує виробництво білих кров’яних тілець, що переслідують і знищують патогени. Цинк присутній також і в “озброєнні” лейкоцитів проти збудників хвороб. Наш організм знаходить цинк в яловичині (зокрема, печінці), рибі й морепродуктах, в пророщеному насінні. Вітамін C ми зазвичай отримуємо з овочів; найбільше його у квашеній капусті й зелені. Він суттєво скорочує тривалість інфекційного захворювання, допомагаючи спорядити лейкоцити ресурсами, необхідними для боротьби з хворобою. І це лише найголовніша з функцій вітаміну C як союзника імунітету. При його дефіциті ми більш вразливі перед патогенами. Проте, навряд чи менш важливим для роботи імунної системи є вітамін D. Це ключова ланка у модулюванні імунної реакції на збудника хвороби. Іноді вона буває надлишковою, що завдає шкоди самому організму. Вітамін D здатен “гасити” це надмірне вогнище, тож його брак призводить до автоімунних захворювань. Поширеність інфекцій саме взимку відбувається не стільки через морози і перепади температур, як через дефіцит вітаміну, викликаний замалою кількістю сонячного проміння, що потрапляє на нашу шкіру. Тому в зимову пору надійним джерелом його надходження буде олія з печінки тріски.

Імунна система та вакцини

Нещодавно опубліковані (05.06.2022 р.) в Національній медичній бібліотеці США результати дослідження японських науковців ознайомили широкий загал із побічними ефектами вакцин і методами боротьби з ними. “Ми виявили, що на восьмому місяці після другого вакцинування імунітет піддослідних суттєво знизився. Найбільш виразно ці прояви були присутні у літніх людей”. “Бустерна доза настільки послаблює імунну систему, що може бути просто недоцільною”.

Що руйнує імунну систему

Та найперший руйнівник імунітету значно ближчий до вас. Це цілком певний вид стресу – той, що викликається горюваннями. Втрата, наприклад, близької людини, по суті, вимикає імунітет. В той самий час зростає рівень кортизолу, і цей стрімкий злет призводить до шоку імунної системи.

Втім інші види стресу, щонайменше, послаблюють імунітет: втрата роботи, розлучення, втрата житла чи великої суми грошей.

Як зміцнити імунітет

Наголошуємо: найбільшим ворогом імунної системи є стрес. Тому – уникайте його за будь-яку ціну! Як? Виявляється, засоби існують:

 1. Якщо вас спіткала втрата – чи велика, чи не дуже – яка суттєво вплинула на ваш стан, неодмінно проводьте максимально багато часу на прогулянках у парках. Зміцніть у цей період наднирники – в нагоді стануть ашваганда і вітамін B1.
 2. Покиньте і відмовтеся від усього, що вам заважало виспатися: зараз сон є не лише психологічним лікарем, а й запорукою міцного імунітету; це ворог завищеного рівня кортизолу.
 3. Озбройтеся зазначеними вітамінами C і D, а також цинком. А в якості профілактики щозими вживайте вітамін D3. Якщо ви не маєте змоги внести відповідні зміни до свого раціону – підберіть надійного виробника вітамінних капсул.
 4. Оберіть дієту на власний смак і дотримуйтеся розпорядку харчування. А відмова від цукру не лише сприятиме посиленню імунітету, а й знизить зависокий артеріальний тиск, змусить організм спалювати зайвий жир, позбавить вас імовірних проблем із нирками, печінкою та іншими надважливими внутрішніми органами.
 5. Оберіть день тижня для голодування.
 6. Намагайтеся потрапляти під пряме сонячне проміння – хай навіть узимку. Ви отримаєте не лише доступну дозу вітаміну D, а й природних інфрачервоних променів, які озброять ваш організм таким необхідним нейрогормоном як мелатонін. Це справжня знахідка і для міцного сну і для сильного імунітету.
 7. Попіклуйтеся, аби ваш раціон містив продукти, що покращують мікрофлору: кефір, квашена капуста, ферментовані овочі, соління. Або ж додайте до своєї дієти пробіотиків.
 8. Зустріньте імовірний стрес озброєним: у разі неприємних новин почніть одразу вживати нелікарські натуральні препарати, розроблені саме для протистояння емоційним потрясінням. Сучасний комплекс для зняття стресу здатен впоратися не лише з цією задачею, але й суттєво допомогти при розладах нервової системи, неврозах і навіть депресіях.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button