Поради

Що відбувається, коли ви кидаєте пити?

Рішення відмовитися від алкоголю — це початок важкого шляху, але воно того варте. Тривале надмірне вживання алкоголю змінює мозок і може спричинити сильну тягу, зниження контролю імпульсів та порушення прийняття рішень. Але якщо ви дотримуєтеся цього, та відмова від спиртного дає значні, вимірні переваги.

Чого чекати, коли ви кинете пити: хронологія

  • 1 тиждень. Коли ви вперше кинете пити, ви зазнаєте неприємних симптомів, відомих як абстиненція. Симптоми варіюються від легких (занепокоєння, втомлюваність, пітливість, головний біль) до тяжких (тремор, судоми, галюцинації).

Якщо ви відчуваєте серйозні симптоми відміни, вам слід негайно звернутися до лікаря. Інакше абстиненція зазвичай буде тривати 3-7 днів. Якщо ви знижуватимете дозу поступово, ви зможете уникнути або зменшити багато з цих симптомів.

  • 2-4 тижні. Загалом через тиждень без алкоголю ризик серцево-судинних захворювань починає знижуватися. Ваша печінка також почне відновлюватись протягом цього першого місяця. У той же час у вас може з’явитися абстинентний синдром.

Коли ваш мозок пристосовується до відсутності алкоголю, ви можете боротися з дратівливістю, занепокоєнням, депресивним настроєм та порушеннями сну. Пам’ятайте, що ці симптоми мають тимчасовий характер, у той час, як покращення у вашому житті та здоров’я зберігаються надовго.

  • 1-3 місяці. Протягом одного місяця без алкоголю ваш ризик захворювань, пов’язаних із алкоголем, знижується ще більше. Крім серцево-судинних захворювань та захворювань печінки, до поширених захворювань, пов’язаних з алкоголем, належать кілька видів раку, панкреатит та діабет.

У вас також покращиться імунітет, сон, настрій, травлення і навіть шкіра. Продовжуючи виробляти нові звички, ви почнете почуватися менш неспокійним, енергійнішим і позитивнішим.

  • 6 місяців. Після відмови від алкоголю на пів року легше сказати “ні” спиртному. Швидше за все, ви помітите покращення у ваших відносинах і звикнете до нового способу життя. Ваше тіло продовжить відновлюватись після впливу алкоголю, і в цілому ви відчуєте себе набагато здоровішим.

  • 1 рік. Прожити рік без алкоголю – це важлива віха! У цей момент ваші шанси повернутися до колишнього режиму вживання алкоголю значно знижуються. Тепер, коли ви кинули пити протягом року, покращення вашого здоров’я може бути постійним.

Реабілітаційний центр підтримує учасників до повного року, навіть після , тому у вашому розпорядженні будуть усі інструменти та рекомендації для досягнення такого рівня стабільності.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button