Поради

Що краще: натяжна стеля чи гіпсокартон?

У пошуках найкращого варіанту споживачі обов’язково порівнюють існуючі ремонтні технології. Тому досі актуальне питання про те, яка стеля краще — натяжна або гіпсокартонна. Вирішити цю дилему не завжди може навіть досвідчений фахівець. Адже у кожного матеріалу є переваги і недоліки. І, лише порівнявши їх, можна віддати перевагу тому чи іншому варіанту.

Гіпсокартон

Це композитний матеріал, що складається з екологічно чистих «інгредієнтів» — гіпсу і картону. Унікальна технологія допомогла об’єднати ці компоненти в одне ціле і створити безпечний матеріал, який зробив революцію в дизайнерському мистецтві.

26-08-15-foto-600x428-1

Спочатку з його допомогою зводили легкі перегородки, міняючи контури простору до невпізнання. А потім почали застосовувати гіпсокартон для оздоблювальних робіт, скорочуючи час ремонту. Сьогодні гіпсокартонні листи дозволяють в мінімально короткі терміни обробити стелю і отримати ідеально рівну і гладку поверхню. Крім того, з їх допомогою можна спорудити оригінальні та складні жорсткі конструкції, які візуально виділяють функціональні зони приміщення.

Тепер стелю легко зробити частиною дизайнерського рішення, особливої стилістичної концепції, здатної продемонструвати всі достоїнства квартири і приховати її недоліки. Але перед монтажем гіпсокартонної конструкції варто ще раз згадати плюси і мінуси матеріалу.

Переваги гіпсокартону

 • Підвісні конструкції з цього матеріалу приховують недоліки стельової плити. Причому встановити їх можна за короткий час і самостійно, не витрачаючи коштів на залучення професійної робочої сили.
 • Гіпсокартонна стеля допомагає заховати складні комунікаційні розв’язки, встановити припливну вентиляцію і змонтувати точкове освітлення. Останнє створює більш комфортну атмосферу, настроєм якої можна керувати. Чергуючи різні сценарії, людина більш активно користується інтер’єрним наповненням приміщення. І ця обставина теж є безсумнівним плюсом такої обробки.
 • Гіпсокартон, незважаючи на свою міцність — дуже пластичний матеріал. Ця його якість дозволяє втілювати в життя оригінальні дизайнерські ідеї. При цьому складні для сприйняття конструкції вирішують досить практичні завдання. Одні піднімають стелю, інші візуально розширюють приміщення, перетворюючи малогабаритні кімнати в парадні зали.
 • Безпечний з екологічної точки зору матеріал не підтримує горіння і не виділяє їдких запахів. А це означає, що його можна використовувати в приміщеннях з підвищеними вимогами до безпеки людини.

Знайти на сьогоднішній день більш універсальний матеріал складно, але й у нього є певні недоліки.

Мінуси гіпсокартонних конструкцій

 • Найголовніший недолік — низька вологостійкість. Якщо квартиру заллють сусіди, навіть вологостійкий гіпсокартон набубнявіє і деформується. А це зажадає його повного демонтажу і нових витрат.
 • Складні багаторівневі конструкції не можна встановлювати в малогабаритному приміщенні. Вони здатні «з’їсти» висоту стелі, зменшивши її на 15-20 сантиметрів, що неприпустимо для багатьох сучасних квартир.
 • Гіпсокартонні стелі не можна монтувати і в новобудовах. Тільки що зданий в експлуатацію будинок ще якийсь час буде давати усадку. А це обов’язково спровокує появу видимих тріщин на будь-якій гіпсокартонній конструкції.
 • Навіть у старих будинках з часом стеля, яка оформлена гіпсокартонним листом, прийде в непридатність. Він втратить свою білизну, покриється сіточкою дрібних тріщин і буде виглядати неестетично. Хоча, якщо правильно доглядати за ним і час від часу підфарбовувати, то він прослужить кілька років.

Вінілова плівка

З розвитком оздоблювальних технологій стали з’являтися і нові матеріали, наприклад, вінілова плівка. Вперше про неї заговорили в 60-х роках минулого століття, коли французи запропонували всьому світу унікальну ремонтну технологію. Правда, вона не відразу знайшла популярність і ще довгий час викликала до себе скептичне ставлення. Тільки зараз, після багатьох років, http://lakstudio.com.ua/ поступово відсувають на другий план інші ремонтні технології.

26-08-15-foto-600x400-2

Велика популярність нової обробки пояснюється зовсім іншими умовами її експлуатації. Порівнюючи вінілову плівку і, наприклад, гіпсокартон, розумієш, що у першого матеріалу переваг набагато більше. Які вони? Давайте розбиратися.

Зверніть увагу!
У двох матеріалів є схожі позитивні якості. Вони обидва дозволяють швидко відремонтувати поверхню стелі і зробити її ідеально рівною, не вдаючись до трудомістким штукатурних роботах. Обидві конструкції легко маскують всі нерівності і дефекти плити, дають можливість встановити точкове освітлення і приховати непривабливі вузли комунікацій.

Але далі їх «шляху» розходяться.

Переваги натяжних полотен

 • У натяжних стель набагато більше декораторських можливостей. Плівки можуть імітувати найрізноманітнішу поверхню — глянець, тканину, дерево, мармур, замш, шкіру. Багата і колірна палітра. А методом цифрового друку на матеріал легко нанести будь-який малюнок. І тоді на стелі може з’явитися все що завгодно — від фотографії коханої людини до космічного пейзажу. Гіпсокартонний матеріал позбавлений більшої частини цих можливостей.
 • Вінілові плівки не бояться води. Добре натягнуті, вони можуть врятувати дорогий інтер’єр від сусідського потопу. Їх конструкція витримує тиск води і забезпечує власників квартири достатнім часом, щоб ті змогли вжити адекватних заходів. Наприклад, перекрити стояк і врятувати тим самим не тільки ремонт, а й особисті речі. Гіпсокартон такими якостями не володіє.
 • Установка натяжних стель займає мінімально короткий час, і за ними легше доглядати. Плівку можна мити за допомогою спеціальних мильних розчинів. Часто виробники обробляють полотна пило- та брудовідштовхуючими просоченнями, тому догляд зводиться до мінімуму. Гіпсокартон просоченням не обробляють, його не можна помити вологою ганчіркою, тому на ньому часто накопичується пил, який забиває дрібні тріщини і формує неохайний зовнішній вигляд.
 • На плівці ніколи не утворюється конденсат. Крім того, вона не висихає з часом, як гіпсокартон, тому зі стелі нічого не сиплеться.
 • У будь-який момент плівку можна зняти, відреставрувати і «посадити» назад на каркас. Проробити таку операцію з гіпсокартоном не вдасться.
 • Виробники гарантують 25-річний термін служби натяжного полотна.
 • Воно не потьмяніє, не вигорить на сонці, не втратить свого привабливого зовнішнього вигляду, тому довго буде радувати господарів. Максимальний експлуатаційний термін гіпсокартонної стелі — 10 років.

Але не все так райдужно, як хотілося б. І у натяжних конструкцій є свої недоліки.

Мінуси натяжної стелі

 1. По-перше, на сьогоднішній день це найдорожчий вид обробки. До того ж виконати її самостійно вельми проблематично, тому що для цього потрібне спеціальне устаткування.
 2. По-друге, вінілову плівку можна легко пошкодити гострими предметами. Саме в міцності вона істотно поступається гіпсокартону.
 3. По-третє, особливості плівки накладають обмеження у використанні освітлювальних приладів. Рекомендована потужність лампочок звичайного розжарювання становить 60 Ватт, для галогенових ламп — 35 Ватт.

Узагальнення по темі

Роздумуючи, що краще — натяжна стеля або гіпсокартон, враховуйте особливості експлуатації того чи іншого приміщення. Якщо вам необхідна екологічна обробка з хорошими тепло- і звукоізоляційними характеристиками, а також оптимальний мікроклімат в кімнаті, то краще вибирайте гіпсокартон. Він дозволить створити міцну конструкцію і ідеально рівну поверхню, на якій не буде видно ні швів, ні вибоїн, ні яких-небудь інших дефектів.

Якщо ж ви зібралися робити ремонт в новобудові, гіпсокартон застосовувати не можна. Будинок ще довгий час буде давати усадку, тому на обробці обов’язково з’явиться сітка тріщин. В даному випадку єдино правильний вибір — натяжні стелі. Їм же необхідно віддати перевагу там, де на чільне місце ставиться особливе художнє оформлення.

Кожен з матеріалів по-своєму гарний. Спробуйте поєднати в одному рішенні відразу обидва, і ви отримаєте цікавий компроміс.

Кнопка «Наверх»