Поради

Сонячні електростанції: перспективи технології

Кількість приватних сонячних електростанцій в Європі постійно збільшується. Установка устаткування для них передбачає певні стартові витрати, але вони досить швидко окупаються. Власники таких електростанцій можуть економити на комунальних платежах і навіть продавати електроенергію державі за так званим «зеленим» тарифом, направляючи її в мережі загального користування. Але для цього потрібно спочатку проаналізувати, яке обладнання представлено на ринку – наприклад, подивитися сонячні електростанції за посиланням, вивчити їх різновиди, відмінності між ними і т.д.

Потенціал сонячної енергії

Сонячні електростанції виробляють енергію завдяки роботі фотомодулів. Вони являють собою сонячні панелі, які можуть бути встановлені як на даху будинку, так і на землі – головне, щоб ділянка була відкрита для сонячного світла.

Для того, щоб зрозуміти, наскільки це ефективно, можна зробити відповідні розрахунки. Теоретично 1 кв.м. поверхні, освітленої сонцем, може генерувати до 1,1 кВт-год електроенергії. Причому у звичайному стані енергія просто розсіюється в навколишній простір у вигляді тепла.

На практиці все трохи інакше, але цифри все одно вражають. Залежно від рівня освітленості та інших факторів сонячна батарея площею 10 кв.м може виробляти в місяць 100-150 кВт-год електроенергії щомісяця. Для потреб середньостатистичної сім’ї, що складається з 3-4 осіб, вистачить невеликої електростанції з площею фотомодулів до 30 кв.м. Причому витрати на її установку не такі великі.

Переваги сонячних електростанцій

Головна перевага такого типу обладнання – це екологічна чистота і економія витрат на енергію. До числа їхніх достоїнств відносяться також:

  • безшумність роботи;
  • тривалий термін експлуатації панелей;
  • можливість використання в якості автономного джерела енергії.

Крім того, можливість отримання «зеленого» тарифу при продажу енергії – важливий стимул до покупки і установки устаткування.

Яку сонячну електростанцію встановити

Компанія «Атмосфера» пропонує своїм клієнтам установку електростанцій різних типів – автономних, мережевих, гібридних. Менеджери компанії проконсультують, який тип обладнання більше підходить для того чи іншого випадку.

Можливі такі варіанти:

  • Автономні електростанції. Вони забезпечать повну енергетичну незалежність. Таке обладнання підійде для заміських котеджів і дачних будинків в місцевості, де часто бувають перебої в подачі електроенергії. Панелі збиратимуть енергію протягом усього світлового дня, і вона буде накопичуватися в акумуляторному сховищі.
  • Мережеві електростанції забезпечують енергією власника будинку, хоча і не забезпечують повну незалежність, і передають надлишки в загальну мережу – за це господар і отримує від держави гроші. Днем енергія не накопичується, але передається відразу в мережу. Вечірньої пори вона надходить з мережі. Для мережевої електростанції обладнання підбирається з резервом по потужності.
  • Гібридна електростанція забезпечить і автономне енергопостачання, і продаж надлишків в мережі загального користування. Це більш потужне обладнання, часто його використовують не тільки для приватних будинків, але і для комерційних об’єктів, в тому числі для досить великих.

При виборі електростанції потрібно відразу продумати, для яких цілей буде використовуватися обладнання. Адже продаж надлишків енергії може бути вигідним не всім домогосподарствам. Також потрібно порахувати витрати не тільки на покупку, але і на подальшу експлуатацію встановлених систем. Ретельні розрахунки допоможуть заощадити гроші й швидко вийти на запланований рівень окупності.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button