Поради

Якісний посівний матеріал — запорука гарного врожаю

З наближенням весняної пори спостерігається пожвавлення в товариствах городників і садівників. Завдяки можливостям інтернету, люди сьогодні активно обмінюються досвідом, охоче дають поради по вирощуванню тих чи інших культур. Звичайно, досвід професіоналів дуже допомагає у веденні городнього господарства, але для отримання хорошого врожаю потрібне ще й насіння відмінної якості. Тому дуже важливо знати, як правильно вибирати такий матеріал, і де краще це робити.

насіння

Особливості вибору насіння

Професійні агрономи застерігають любителів самостійно займатися виробництвом насіння. Найкраще купити насіння в спеціалізованому магазині, оскільки такий матеріал надходить у продаж тільки після серії багаторівневих перевірок. Річ у тім, що сучасна селекція — це окремий напрямок науки. Тому в тонкощах насінництва здатні розібратися тільки фахівці цієї галузі. Наприклад, не кожен покупець в курсі, що поширена абревіатура «F1» на пакетиках насіння визначає перше покоління гібрида певної культури. Такий матеріал потрібно купувати щорічно, оскільки наступні гібриди не зможуть успадковувати домінантні ознаки першого гібрида.

Але навіть в тому випадку, коли є в наявності сортове насіння, дуже великий ризик виростити на своїй грядці рослину, яка не здатна до відтворення. Ця особливість більшою мірою стосується перехресно запилювальних і пасльонових культур. З цієї причини досвідчені городники завжди закуповують перевірений насіннєвий матеріал.

Способи визначення якості насіння

В принципі, вибрати хороший матеріал для посіву нескладно. Визначити якість такої продукції допоможуть наступні показники:

• схожість;
• сприйнятливість до бур’янів і шкідників;
• швидкість проростання;
• однорідність за розмірами;
• колір і запах.

Всі ці параметри вчені визначають спочатку в лабораторних умовах, а потім в польових. Але деякі характеристик насіння можна встановити при покупці. Наприклад, розмір і колір неважко визначити неозброєним оком. Також просто можна оцінити запах.

Безпомилково допомагають визначити якість посадкового матеріалу прості домашні тести:

Проба з солоною водою. Це найпростіший спосіб перевірки насіння на якість. Треба приготувати 5% сольовий розчин і опустити в нього насіння. Насіння, що осіло через кілька хвилин на дно, можна відбирати для посіву. Те насіння, яке спливе, потрібно відбракувати, оскільки воно не зійде.

Тест на «серветці» теж простий. Треба відібрати 10 насінин, загорнути їх у вологу серветку і викласти потім в такому вигляді на блюдце. Зверху посуд обернути харчовою плівкою, а потім поставити в тепле місце. Серветку потрібно постійно змочувати. У цьому тесті важливий показник одночасної появи сходів: якщо відразу проклюнеться 6 насінин, то це непоганий показник.

Краще насіння для багатого врожаю

Звичайно, майбутній урожай залежить від багатьох умов:

• погоди;
• регулярного догляду;
• поливу і підгодівлі;
• якості насіннєвого матеріалу.

Але вплив деяких параметрів можна звести до мінімуму. Наприклад, в регіонах з нестійким кліматом найкраще висаджувати скоростиглі сорти овочевих культур. При виборі насіння потрібно обов’язково звертати увагу на місце, в якому були отримані насіння.

Підсумовуючи, хочеться нагадати, що при покупці насіннєвого матеріалу у надійних постачальників покупець отримує головну гарантію якості такого товару. Відповідальні продавці дорожать своєю репутацією, тому завжди на перше місце ставлять якість реалізованої продукції.

Кнопка «Наверх»