Фото

Стародавній театр імператора Нерона розкопали на будмайданчику недалеко від Ватикану (фото)

При проведенні реконструкції Палаццо делла Ровере археологи знайшли стародавні руїни. Вони вважають, що це театр Нерона. Про відкриття повідомляє ABC News.

Після двох років археологічних розкопок на місці Палаццо делла Ровере — середньовічного палацу в Римі, побудованого недалеко від Ватикану — дослідники повідомили про виявлення руїн, які можуть бути древнім театром Нерона. Місцезнаходження цієї споруди, яка згадується в древніх джерелах, дотепер було невідомо.

Відкриття було зроблено при проведенні робіт з реконструкції палацу для будівництва готелю. Археологи виявили конструкції і прикраси, які, на думку експертів, можуть бути залишками давньоримського театру. Зокрема, вони знайшли залишки амфітеатру — глядацькі місця були розташовані півколом. Крім того, знайдені мармурові колони, прикраси з сусального золота на ліпнині і складські приміщення для костюмів і декорацій.

Місце проведення розкопок. Фото: Fabio Caricchia

Дослідники також виявили безліч артефактів, розкиданих серед руїн будівлі. Серед них сім багато прикрашених середньовічних скляних чаш, сегменти кістки, з яких вирізали чотки, глиняні горщики і урни, кухонні судини для випічки хліба, монети, гребені, зроблені з кістки, і численні музичні інструменти. Частина знахідок відноситься до давньоримського періоду, інші — до середньовічної історії міста.

Місце проведення розкопок. Фото: Fabio Caricchia

Нерон правив Римською імперією з 54 по 68 рр. н.е. Його правління пов’язане з гоніннями на ранніх християн і Великою римською пожежею. За легендою, під час руйнівної катастрофи, яка знищила більшу частину міста, він сидів на пагорбі, грав на лірі і декламував вірші.

Ця версія не знаходить історичних підтверджень: навпаки, в «Анналах» Тацит описує, як імператор організовував рятувальні роботи. Але відомо, що Нерон дійсно протегував мистецтвам, любив музику і, ймовірно, сам виступав в театрі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button