Поради

Сучасна паливна колонка: принцип роботи

Паливна колонка – це система-база будь-якої заправної системи, що забезпечує подачу палива під напором із резервуару в паливний бак машини клієнта. Такий пристрій потрібно не просто з розумом підібрати, але й забезпечити правильну експлуатацію, щоб клієнти могли швидко та просто заправити машину бензином чи дизелем.

Вибрати колонку з гарним натиском і високою якістю можна на сайті компанії “Власна АЗС”:  https://vlasnaazs.ua/ua/stacionarnye-toplivorazdatocnie-kolonki/. У Києві їхній головний офіс розміщено за адресою проспект Повітрофлотський 94-Б. Ви також можете зв’язатися з менеджером з приводу будь-яких питань щодо придбання обладнання. Номер телефону компанії: 096 739 40 40.

Класифікація паливних колонок

Основна класифікація поділяє роздавальні колонки за механізмом роботи. Усього можна виділити дві такі великі групи:

  • всмоктувальні;
  • напірні.

У них схожі механізми та потужності, але принципи подачі пального радикально розрізняються.

Найчастіше можна зустріти всмоктувальний механізм. Це найбільш популярний вид пристроїв, особливо для АЗС-початківців.

Всмоктувальні паливороздавальні

Всмоктують колонки працюють у такий спосіб: спочатку з пульта оператора подається сигнал на відповідний вид палива. У цей час під великим натиском відразу паливо надходить у бак, який знаходиться не далі 50 метрів від колонки. У самому резервуарі бензин або інший вид палива проходять через клапан та кілька фільтрів, після чого потрапляють у насос.

Після насоса пальне потрапляє у вимірювач об’єму, де відбувається відлік його надходження, і після подолання певної позначки його подача припиняється. Це більш стара система роздачі палива.

Напірні моделі

Головна відмінність від всмоктуючої — розташування насоса прямо в резервуарі з паливом. Сам механізм занурювальний, через що з’являється можливість більш ефективно управляти ресурсами та розливати пальне відразу на кілька колонок. Це зручна та сучасна схема подачі палива.

У самому насосі розташований клапан, який знижує тиск в отворі для забору. Після проходження цього клапана бензин або дизель надходять трубами відразу до потрібних колонок.

Що краще?

Найефективнішою моделлю вважається насосний механізм роботи. Саме він дозволяє обслуговувати більше машин і позбавляє ризику виникнення повітряних пробок.

Для старту на маленькій приватній АЗС буде достатньо і всмоктуючої моделі. Її покупка в цьому випадку більш виправдана, так як вона коштує дешевше, і купувати більш дорогу напірну колонку для невеликої станції просто не виправдовує всіх витрат.

Вибір залишається за власником. Перш ніж купити і встановити такий пристрій, потрібно детально ознайомитися з його технічними характеристиками — потужністю, особливостями управління та експлуатації.

На сайті “Власна АЗС” ви можете вибрати стовпчик будь-якого виду, як і інше обладнання. Центральний офіс компанії знаходиться у Києві.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button