Всесвіт

Супутник НАСА зійшов з орбіти навколо Землі і летить до Місяця

Відносно низька вартість місії НАСА ознаменувала початок нової ери освоєння космосу.

На цьому тижні супутник Capstone розміром з мікрохвильову піч успішно зійшов з орбіти навколо Землі і попрямував до Місяця. Це частина плану НАСА по повторній висадці космонавтів на поверхню Місяця.

Компанія Rocket Lab запустила його шість днів тому з новозеландського півострова Махія на одній зі своїх невеликих ракет Electron. Супутнику займе ще чотири місяці, щоб досягти місяця, оскільки він подорожує, використовуючи мінімальну кількість енергії.

Засновник Rocket Lab Пітер Бек сказав Associated Press, що його хвилювання важко висловити словами. “Потрібен час, щоб все усвідомити. Це був проект, який зайняв у нас два з половиною роки, і його просто неймовірно, неймовірно складно реалізувати, — сказав він. – Спостерігати, як все це збирається сьогодні ввечері і бачити, як космічний корабель прямує до Місяця, просто епічно».

Бек зазначив, що відносно низька вартість місії — НАСА оцінило її в $32,7 млн — ознаменувала початок нової ери освоєння космосу. “Це божевільна можливість, якої ніколи не існувало раніше” – зазначив Бек.

Якщо інша частина місії буде успішною, супутник Capstone буде відправляти життєво важливу інформацію протягом декількох місяців і обертатися на принципово новій гало-орбіті навколо Місяця.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button