Екологія

Танення льодовиків може призвести до “ефекту кліматичного доміно”

Глобальне потепління продовжує нагрівати океан, що веде до дестабілізації крижаних щитів планети. Вчені, які вивчили понад 3 мільйонів комп’ютерних кліматичних моделей, прийшли до висновку, що танення льодовиків призведе до «страхітливого ефекту кліматичного доміно».

Майже третина з більш ніж 3 мільйонів комп’ютерних симуляцій, що стосуються крижаних щитів Західної Антарктиди, Гренландії, теплого атлантичного Гольфстріму і тропічних лісів Амазонки, показали зв’язок між цими регіонами, навіть при підвищенні температури менш ніж на 2 ° С.

Безумовно, вченим давно зрозуміло, що крижані щити, які тануть є відправною точкою для багатьох кліматичних подій на Землі. Однак раніше було не зовсім зрозуміло, які температури є критичними. На жаль, але навіть після нового дослідження, вчені не можуть сказати, скільки часу займе сам процес «доміно».

Автори роботи попереджають, що якщо людство не почне вживати посилених заходів щодо боротьби зі зміною клімату, прибережні міста такі, як Нью-Йорк, Лос-Анджелес і Мумбаї просто підуть під воду. За даними Організації Об’єднаних Націй, станом на 2017 рік близько 2,4 мільярда людей, або 40% населення світу, жили поблизу узбережжя.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button