Фото

Телескоп Габбл відобразив зіткнення галактик Антени: NGC 4038 і NGC 4039 (фото+відео)

Зображення від космічного телескопа Габбл показує дві галактики, що з’єдналися у фатальні обійми. NGC 4038 і NGC 4039 називають також галактиками Антени, які тепер демонструють нам процес злиття.

Раніше це були класичні і спокійні спіральні галактики, начебто Чумацького Шляху. Але за останні кілька сотень мільйонів років вони провели процес злиття. Жорстоке зіткнення розірвало зірки, щоб сформувати потокову дугу між двома галактиками.

Телескоп Хаббл отобразил столкновение галактик Антенны: NGC 4038 и NGC 4039

Галактики Антени (NGC 4038 і NGC 4039). Фото: NASA

Габбл протягом довгих років спостерігає за цією галактичною парою. На знімку від 2013 року можна розглянути наявність хаосу, відображеного в УФ, видимому і ІЧ-оглядах, відображених ширококутною камерою з космічного телескопа.

Яскраві хмари рожевих і червоних газових колисок спалахують синім кольором там, де сформувалися нові зірки. Темні смуги пилу також поширюються на масивні ділянки пари.

У спостереженнях Габбла вдалося знайти тисячі яскравих молодих зоряних скупчень, ожилих із-за галактичного зіткнення. Широкі спіральні узори відображають вогняну бурю при зірковому народженні. Рано чи пізно процес народження зірок сповільниться, і тоді галактики стануть спокійнішими. Їх ядра зіллються, і ми отримаємо одну велику еліптичну галактику.

Галактики Антени (NGC 4038 і NGC 4039) у 1785 році знайшов Вільям Гершель. Пара віддалена від нас на 65 млн. світлових років – і перебуває в сузір’ї Ворона, яке краще всього спостерігається в осінньому небі Південної півкулі.

Величини галактик – 10.5 і 11, тому для оптимального огляду вам знадобиться телескоп середньої та великої висоти, а також темне небо. Але навіть при великому телескопі галактики будуть здаватися слабкою плямою.

Натхнення: v-kosmose.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button