Фото

Отримані нові фотографії «досконалого» айсберга

Фотографії на рідкість рівного прямокутного айсберга, опубліковані минулого тижня вченими місії НАСА IceBridge, показали лише частину структури. Нові знімки, отримані старшим науковим співробітником IceBridge Джеремі Харбеком, дозволяють побачити цей столоподібний айсберг цілком. Тепер ми можемо бачити, що це не ідеальний прямокутник, але досить правильний.

Джеремі Харбек помітив столоподібний айсберг біля антарктичного шельфового льодовика Ларсена С. Такі айсберги є продуктами розпаду льодових шельфів, коли від них раптово відколюються великі фрагменти льоду. Вони відомі своїми прямокутними обрисами і гладкими поверхнями.

Получены новые фотографии «совершенного» айсберга

«Я часто бачу айсберги з відносно рівними краями, але ніколи раніше не бачив, щоб два кути були настільки прямими», — сказав Харбек.

У липні 2017 року від Ларсена С відколовся величезний айсберг А68 вагою близько 1000 мільярдів тонн. Харбек і його колеги вивчали цю масивну структуру, коли помітили майже ідеальну геометричну форму.

«Насправді мене більше цікавив A68, але під час польоту я побачив цей прямокутник, який виглядав візуально цікавим і досить фотогенічним, і вирішив зробити пару знімків».

Під час того ж прольоту 16 жовтня вчений спостерігав ще один прямокутний айсберг. На фотографії ви можете побачити всі три: зліва за двигунами літака — перший, праворуч по центру — новий, і у самого горизонту — гігантський A68 довжиною близько 100 кілометрів і шириною близько 30.

Получены новые фотографии «совершенного» айсберга

Ось ще кілька знімків столоподібних айсбергів, багато з яких відкололися від Ларсена С разом з A68.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button