Поради

Трактор МТЗ 80: часті поломки

Трактор МТЗ 80 – колісна спеціальна техніка універсального типу, яка створена для виконання широкого спектра завдань в сільському господарстві і комунальній сфері. Дана модель трактора випускається на Мінському тракторному заводі. Вона надійна в роботі і відрізняється високою ремонтопридатністю, оскільки запчасті мтз 80 можна легко знайти і замовити через спеціалізований інтернет-магазин.

Основні причини виникнення поломок

Найпоширеніші причини, які можуть привнести до збоїв в роботі трактора:

• нестача палива при похилому положенні двигуна;
• несправні свічки запалювання;
• недостатній прогрів двигуна;
• зношування очисної системи двигуна;
• неправильне регулювання карбюратора;
• зношування кривошипно-шатунного пристрою.

Багато несправностей і поломок можна запобігти при регулярному якісному плановому технічному обслуговуванні машини.

Типові поломки

• Несправності вичавного механізму. Виникають в тракторах моделі МТЗ 80 найчастіше. Це відбувається через невірне налаштування роботи педалі зчеплення. Виправляється поломка заміною вузла. Уважне ознайомлення з інструкцією та проведення регулювання з урахуванням її вимог допоможе уникнути помилок настройки і, як наслідок, несправностей в роботі механізму.
• Стирання шестерень. Ця несправність з’являється внаслідок несвоєчасної заміни масла в коробці передач. Старе масло з часом втрачає свої властивості і не здатне захищати робочі поверхні повною мірою. Заміну здійснювати слід регулярно, відповідно до рекомендацій виробників.
• Збої в роботі двигуна, наявність в ньому сторонніх звуків. Причиною цього можуть служити незатягнуті в повну силу гайки в голівці блоку циліндрів або наявність не відрегульованих зазорів в клапанах двигуна трактора. Надалі, якщо цю проблему не усунути, можуть зламатися шпилі або відбутися зрив різьби. Усунення поломки краще довірити фахівцеві з досвідом ремонту.
• Заклинювання функціонування мотора. У цьому винне зниження тиску при прогріванні, що випливає з забруднення масляних каналів чужорідними домішками в моторній оливі. Важливо містити центрифугу в чистоті і своєчасно її очищати, інакше це спричинить тривалий і витратний ремонт машини.
• Збій в роботі вала відбору потужності. Це проявляється невластивим шумом, що з’являються при функціонуванні системи. Це відбувається через неврегульований тормозок. Не звернення уваги на проблему призведе до поступового виходу з робочого ладу цілого механізму.

Трактор моделі МТЗ 80 невибагливий і ефективний у використанні. Для того, щоб уникнути багатьох несправностей і звести витрати на ремонтні роботи, а також втрачений прибуток в результаті простою машини, до мінімуму, необхідно дотримуватися рекомендований фахівцями графік і етапи його технічного обслуговування.

Профогляд

Трактор МТЗ 80 потребує профілактичний огляд:

• один раз на місяць;
• після закінчення обкатки;
• після певного часу функціонування: в 125, 250, 500, 1000 мотогодин.

Щодня, при здачі зміни, рекомендовано проводити огляд трактора на виявлення можливих несправностей, таких як протікання масла, води або палива. У разі недостатнього обсягу масла в картері дизеля, доливати його до необхідного рівня. Контрольні, електронні та освітлювальні прилади також підлягають щоденному огляду. За наявного індикатору слід переглядати наявність засміченості в повітроочисника дизеля.

Дотримання таких простих, але необхідних правил регулярного контролю нормального функціонування трактора застереже його від глобальних поломок і на довгі роки продовжить термін дії його служби.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments