Фото

Тропічні острови у Фінській затоці будуть обігрівати Гельсінкі як гігантський тепловий насос

Італійське дизайнерське агентство Carlo Ratti Associati (CRA) представила амбітний проєкт Hot Heart («Гаряче серце»). Він передбачає створення в Фінській затоці поблизу Гельсінкі архіпелагу з 10 штучних островів. Кожен з них представлятиме циліндричний плавучий резервуар діаметром 225 метрів. Сумарно вони зможуть вмістити 10 мільйонів кубометрів води.

Ці ємності повинні працювати як теплова батарея, в якій накопичується тепло, отримане шляхом перетворення енергії від екологічно чистих джерел, таких як вітер і сонце. У холодну пору року зібрана в резервуарах теплова енергія буде використовуватися для обігріву будинків в Гельсінкі. Як очікується, в майбутньому ця система зможе повністю задовольняти потреби міста в опаленні.

Тропічні острови у Фінській затоці будуть обігрівати Гельсінкі як гігантський тепловий насос

На чотирьох з десяти островів передбачається створити курортні зони. Зверху резервуара встановлять величезний прозорий купол, під яким створять Floating Forests ( «Плавучі ліси»). Це будуть оточені тропічними рослинами місця для відпочинку з теплими басейнами.

Тропічні острови у Фінській затоці будуть обігрівати Гельсінкі як гігантський тепловий насос

Ефект яскравого сонця створить потужне світлодіодне освітлення, а обігрів курортів забезпечить тепло з резервуарів, що є основою островів. Таким чином, навіть холодною зимою жителі і гості Гельсінкі зможуть дозволити собі пляжний відпочинок без виїзду за кордон. Карло Ратті, засновник CRA, так прокоментував проєкт:

«Виробництво відновлюваної енергії стає дешевше, але її зберігання і раніше дуже витратне. Наша ідея полягає в тому, щоб за допомогою гігантських теплових батарей накопичувати енергію, коли ціни на неї низькі або навіть негативні, і використовувати тепло, коли воно потрібне для системи централізованого теплопостачання, коли попит на нього високий. Така система може застосовуватися в багатьох прибережних містах з кліматом, як в Гельсінкі.

Крім того, Hot Heart являє собою унікальне об’єднання природного і штучного світів. Проєкт натхненний фінською концепцією Jokamiehen Oikeudet, що можна перевести як «право кожної людини»: право міркувати й розслаблятися, мирно насолоджуючись природою ».

Тропічні острови у Фінській затоці будуть обігрівати Гельсінкі як гігантський тепловий насос

Hot Heart створений CRA спільно з міжнародною групою консалтингових та виробничих компаній в рамках Helsinki Energy Challenge, організованого адміністрацією Гельсінкі. Проєкт став фіналістом конкурсу, тому тепер розробники мають намір перейти до реалізації свого задуму, щоб відкрити об’єднаний з тепловими батареями курорт до 2028 року.

Натхнення: ecotechnica.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button