Всесвіт

Три телескопи розкрили історію смерті туманності Оріона (відео)

NASA та Європейське космічне агентство публікують нове зображення, яке об’єднує раніше опубліковані дані з трьох телескопів.

На зображенні видно туманність Оріона, яка названа на честь могутнього мисливця з грецької міфології, якого убив укус Скорпіона. Як зазначає NASA у своєму блозі, «історія виникнення цього запиленого регіону настільки ж драматична».

Туманність Оріона знаходиться в однойменному сузір’ї і нагадує мисливця, який піднімає палицю і щит. Три зірки на одній лінії разом відомі як Пояс Оріона. Область, показана на зображенні, збігається з іншою серією зірок, перпендикулярних поясу меча Оріона.

Дві величезні “печери”, що підносяться над хмарою, вирізані гігантськими зірками (їх не видно на цьому зображенні). Їх випромінювання розбиває в туманності порошинки, створюючи пару порожнин. Більшість пилу, що залишився, переноситься зоряним вітром або в процесі загибелі зірок, коли вони вибухають надновими. Ці процеси “вбивають” і саму туманність.

Синім світлом пофарбований теплий пил, він спостерігається в інфрачервоному світлі. Її зображення надали космічний телескоп “Спітцер” НАСА та ширококутний інфрачервоний дослідницький інструмент (WISE), який тепер відомий як NEOWISE. По краях двох печеристих ділянок пил, який здається зеленим, трохи холодніший. Червоний колір вказує на холодний пил, температура якого досягає -260°С, її показав космічний телескоп «Гершель».

Між двома порожнистими областями знаходяться помаранчеві нитки, де конденсується пил. З часом він може породити нові гігантські зірки, які знову змінять форму регіону.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button