Всесвіт

Центр Чумацького Шляху приховує величезний прискорювач частинок

Вчені проаналізували дані телескопа Fermi large Area Telescope. Згідно з останніми даними, в центрі нашої галактики Чумацький Шлях є прискорювач частинок.

Група дослідників Китайської академії наук виявила докази існування потужного прискорювача частинок в центрі Галактики. У статті, в журналі Nature Communications, вчені розповідають, як проводили аналіз даних, отриманих за допомогою телескопа Fermi large Area Telescope.

Вважається, що в центрі Чумацького Шляху знаходиться велика чорна діра та інші об’єкти — наприклад, залишки наднових зірок. Але про внутрішню частину галактичного центру відомо мало, в основному через його щільності. Однак, більшість фізиків погоджуються, що сам центр Чумацького Шляху випускає величезну кількість променів, багато з яких досягають Землі. У новій роботі дослідники прагнули більше дізнатися саме про них.

Вони проаналізували дані, зібрані різними групами вчених, які працюють на телескопі Fermi large Area Telescope. В першу чергу вони зосередилися на гамма-променях з Центральної молекулярної Хмари. Воно складається з міжзоряного пилу і газоподібного водню і знаходиться між Землею і центром Галактики. Фізики виявили, що щільність космічних променів в центральному молекулярній хмарі нижче, ніж інших регіонах. Це дозволило припустити, що існує якийсь бар’єр, що перешкоджає проникненню променів в центральну молекулярну хмару.

Але вони також Вчені знайшли докази того, що космічні промені сповільнюються, коли вони проходять через хмару, а потім знову прискорюються після виходу. Це свідчить про те, що якийсь об’єкт біля центру Чумацького Шляху служить прискорювачем частинок. Що саме це — поки невідомо, але вчені припускають, що це може бути чорна діра Стрілець A * або навіть залишок який-небудь наднової.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button