Екологія

Україна займає 9 місце у світі за утворенням відходів

Україна займає 9 місце у світі за загальною кількістю відходів на душу населення на – 10,6 метричних тонн у рік.

При цьому країна переробляє всього лише 3,2% усіх відходів, повідомляє USA Today, посилаючись на дослідження 24/7 Tempo, передає ecopolitic.com.ua.

Україна щорічно виробляє близько 448 млн тонн небезпечних відходів — це найбільший показник у світі.

Через низьке сортування в Україні недостатньо сировини для сміттєпереробних заводів. Тому підготовлений пластик доводиться закуповувати з-за кордону. Велика частина вже півстоліття потрапляє на смітник або у світовий океан. На думку експертів, перероблення на нові речі пластику, велика частина якого вже півстоліття потрапляє на смітник або у світовий океан, залишається єдиним способом зберегти природу і здоров’я людей.

Україна змушена закуповувати використаний пластик у Філіппін і Тунісу на кілька мільйонів доларів на рік, щоб налагодити постійну роботу сміттєпереробних заводів.

Пластик перед переробленням потрібно попередньо промити, видалити етикетки, висушити й спресувати. Знайти найближчий жовтий контейнер або пункт приймання можна на картах всеукраїнського молодіжного руху Let’s do it Ukraine або Міністерства екології та природних ресурсів. Також на сайтах можна залишити звернення про стихійне звалище або будівельне сміття. При здачі пластику на станцію перероблення активісти радять перевірити, які види пластика там приймають.

Всього існує 7 видів пластику:

–          поліетилентерефталат (PET, ПЕТ) — найпопулярніший вид пластику, з якого виробляють пляшки, одяг, посуд, упаковування для соусів і косметики,

–          поліетилен високої щільності (HDPE, ПВП або ПЕНД) — непрозорий, жорсткий і міцний пластик, з якого виготовляють труби, пляшки для молока і побутової хімії, піддони, бочки, пакети, іграшки

–          полівінілхлорид (PVC, ПВХ) — ще більш міцний термопластичний пластик, з якого роблять вікна, натяжні стелі, покриття для підлоги, шпалери, автомобільний пластик

–          поліетилен низької щільності (LDPE, ПВД) — пакети, харчова плівка, кришки і пластикові упаковки.

–          поліпропілен (PP, ПП) — термостійкий матеріал, з нього виробляють одноразові шприци, стаканчики для йогурту, кришки для пляшок.

–          полістирол (PS, ПС) — з нього роблять одноразовий посуд, квіткові горщики, баночки для ліків. Спінений полістирол годиться для пінопласту і контейнерів для яєць

–          інші види пластика (Other, інше) — полікарбонат, поліамід і інші види, які в перші шість груп не увійшли, або їх поєднання. Це можуть бути упаковування для сиру, кави або корму для тварин.

Деякі компанії використовують біорозкладаний пластик, який розпадається протягом пів року і складається з жирів, крохмалю та іншої біомаси.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button