Різне

Цікаво про граніт

Граніт – це крупнозернистий камінь, широко поширений в земній корі. Граніт – це дуже важкий камінь, але стає дуже красивим після полірування. Кращі його сорти використовуються для виготовлення надгробків, статуй і будівельних матеріалів.

Деякі Єгипетські піраміди облицьовані гранітом, узятим з міста Селен, де існували гранітні кар’єри ще 3000 років до н.е. Римляни добували граніт в Уельсі в першому столітті н.е.

Граніт складається в основному з кремнієвих матеріалів, головним чином польового шпату, слюди і кварцу. Граніт також часто містить домішки заліза і мінералів. Колір граніту сильно залежить від мінералів, що входять до його складу і може змінюватися від сірого до червоного. Зернистий зовнішній вигляд обумовлений кристалічною структурою граніту. Кристали різні за формою та розмірами, але, як правило, не перевищують 2 см.

Граніт важить приблизно на 12% більше від схожого обсягу бетону. Одночасно з цим, граніт може витримувати тиск від 100 до 170 МПа, тоді як бетон – тільки 28 МПа.

Граніт зазвичай класифікується як магматична порода, яка остигла в надрах Землі. Деякі геологи припускають, що граніт виник з осадових і метаморфічних порід в процесі нагрівання і іонізації, яку ще називають гранітизацією. Величезні пласти граніту залягають під континентами і є основою для гірських хребтів.

Граніт – дуже цінний камінь і використовується по всьому світу. Зокрема, він використовується для виготовлення скульптур і барельєфів. Наприклад, знаменитий пам’ятник чотирьом американським президентам в горі Рашмор вирізаний у гранітному шарі.

До винаходу бетону і залізних каркасних споруд граніт використовувався для зведення великих споруд, наприклад, церков, стадіонів, театрів, адміністративних будівель. У багатьох європейських країнах і США існує безліч будинків, облицьованих гранітними плитами. У наш час граніт також часто використовується для виконання оздоблювальних робіт, однак, через високу вартість робиться це в основному в декоративних цілях.

Ще одним застосуванням граніту є додавання гранітної крихти в асфальтобетонне покриття автомобільних доріг. Це робить дорожнє полотно набагато стійкішим до зносу, а, отже, і довговічним.

Іще з граніту популярні надгробні пам’ятники. Причина популярності – відмінні фізичні і механічні характеристики, які дозволяють зберігати чудовий зовнішній вигляд на сторіччя. Виготовленням http://pamjatnik.net/ можете замовити в Коростишеві (Житомирська обл.). Вас здивують низькі ціни, якісний граніт та високопрофесійні спеціалісти, які здійснять художнє оформлення гранітних пам’ятників.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button