Наука

Туалети літаків виявилися небезпечними для всієї планети

В каналізаційних баках літаків формуються особливі бактерії, які здатні завдати непоправної шкоди здоров’ю всього населення планети.

Туалеты самолетов оказались опасными для всей планеты
Tim Dennert / Unsplash

Каналізаційні резервуари літаків є плавильним котлом різних кишкових мікробів. Нове дослідження показало, що дані відходи містять бактерії, стійкі до антибіотиків. Для них там приготований справжній шведський стіл генів, що забезпечують стійкість до ліків. Це означає, що авіаційні відходи можуть сприяти поширенню стійкості до антибіотиків у всьому світі.

При вивченні стічних вод літаків з п’яти аеропортів Німеччини близько 90% з 187 виділених і протестованих кишкових паличок виявилися стійкими принаймні до одного антибіотика. Для порівняння, вчені виявили, що від 45% до 60% даних бактерій, зібраних в очисних комплексах Німеччини, стійкі до ліків. Тобто відходи з літака набагато небезпечніше звичайних побутових.

Стійкість мікробів до ліків ускладнює лікування інфекцій, що дедалі частіше призводить до летального результату. Тільки в США з-за цього, згідно з недавнім урядовим звітом, помирає близько 35 000 осіб.
Вчені та представники громадської охорони здоров’я, як правило, перевіряють на наявність стійких до ліків бактерій лікарні. Перевірка каналізаційних баків літаків проводилася вперше. Ба більше, виявилося, що мікроби в них набагато більш стійкі до ліків, ніж знайдені в ході інших досліджень і перевірок.

«Дослідження ясно показує, що проблема стійкості до антибіотиків є глобальною проблемою, і для боротьби з цією серйозною загрозою здоров’ю людей і тварин необхідні глобальні зусилля», — говорить співавтор дослідження, мікробіолог з Технічного університету Дрездена Стефані Хесс.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button