Всесвіт

Тисячі спіральних галактик потрапили в об’єктив “Вебба” (фото+відео)

Команда космічного телескопа “Джеймс Вебб” опублікувала знімок широкого поля, заповненого безліччю яскравих зірок та далеких галактик. Основна мета – спіральна галактика LEDA 2046648, оточена безліччю інших галактик. У деяких з них легко розрізнити спіральну структуру, інші нагадують яскраві плями.

Широке поле і галактика LEDA 2046648. Фотографії: ESA / Webb, NASA & CSA, A. Martel

LEDA 2046648 розташована знизу знімка. Це спіральна галактика, світло від якої пройшло до Землі понад мільярд років. Різниця в розмірах між цією галактикою та іншими пояснюється не фізичними відмінностями, а відстанню: малі та розпливчасті структури розташовані ще далі від Сонячної системи.

У Європейському космічному агентстві відзначають, що одна з основних наукових цілей «Вебба» — спостерігати за далекими та стародавніми галактиками. Порівняння цих галактичних скам’янілостей із сучасними галактиками допоможе астрономам зрозуміти, як вони виросли та сформували структури, які ми бачимо у Всесвіті сьогодні.

Тисячі спіральних галактик. Відео : ESA / Webb, NASA & CSA, A. Martel, N. Bartmann

Щоб повною мірою скористатися потенціалом Вебба для археології галактик, астрономи та інженери повинні спочатку відкалібрувати інструменти та системи телескопа. Кожен з інструментів містить лабіринт дзеркал та інших оптичних елементів, які перенаправляють і фокусують зоряне світло, зібране головним дзеркалом Вебба.

Прекрасний знімок LEDA 2046648 – майже випадковий, він був зроблений під час підготовки до введення в експлуатацію пристрою Вебба для ближнього інфрачервоного зображення та безщілинного спектрографа (NIRISS).


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button