Всесвіт

«Холодні» зірки тепліші і менш унікальні, ніж вважалося

Команда американських учених з’ясувала, що зірки, які виглядають по-різному, можливо, більше схожі один на одного, ніж астрономи вважали раніше.

Блакитні зірки Гіад оточують помаранчевий Альдебаран, який не входить в саме скупчення / © Hypatia Alexandria

Вчені з університету Райса провели моделювання та з’ясували, що «холодні» зірки (такі як Сонце) відрізняються динамічною поведінкою поверхні. Саме воно впливає на їх енергетичне та магнітне середовище. Така зоряна магнітна активність може сигналізувати про те, що у конкретної зірки планети, які в змозі підтримувати життя. Висновки вчених опубліковані в журналі Astrophysical Journal.

Дослідники змоделювали, на що схожі далекі зірки, на основі наявних обмежених даних. Були визначені спин і потік деяких зірок, а також їх класифікація, яка дала інформацію про їх розміри і температуру.

В ході нового дослідження астрономи з’ясували, що зірки з часом стають менш активними, як це можна побачити на прикладі Сонця. За їх словами, воно в минулому було більш активним і це вплинуло на ранній хімічний склад атмосфери Землі.

Також дослідники застосували розроблені для Сонця моделі до інших зірок, перевіряючи, наскільки вони адаптуються до них. Виявилося, що «космічна погода» кожної зірки працює багато в чому однаково, впливаючи на умови на відповідних планетах. Також вчені з’ясували, що процеси, за допомогою яких створюється магнітне поле, можуть бути схожими у «холодних» зірок. Автори дослідження відзначають, що це «дивно і незвично».

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button