Інтернет

У мережу витекла документація Google про роботу пошукової системи

Передбачуваний витік розкриває принцип роботи алгоритмів, що визначають ранжування результатів пошуку.

by @freepik

Американський SEO-фахівець Ренд Фішкін повідомив у блозі, що отримав доступ до 2 500 сторінок внутрішньої технічної документації на пошукові алгоритми Google. Спочатку Фішкін посилався на анонімне джерело інформації, але запевняв, що справжність інформації неофіційно підтвердили співробітники компанії. Пізніше він розкрив ім’я джерела: ним виявився Ерфан Азім, фахівець із пошукової оптимізації та засновник EA Eagle Digital.

Ренд Фішкін каже, що джерело поділилося з ним документами в надії, що повідомлення про витік допоможе спростувати “брехню”, яку поширюють співробітники Google про те, як працює пошуковий алгоритм. SEO-фахівець заявляє, що в документах описано пошуковий API Google і розкрито інформацію, доступну тільки співробітникам компанії.

Деталі, якими поділився Фішкін, мають змістовний і технічний характер і, ймовірно, більш зрозумілі розробникам і експертам з SEO, ніж непрофесіоналам. Зміст витоку також не обов’язково є доказом того, що Google використовує конкретні дані та відомості про сайти для ранжування в пошукових системах. Скоріше, витік описує, які дані Google збирає з веб-сторінок, сайтів і пошукових систем, і дає непрямі підказки експертам з SEO.

Один із прикладів, наведений у публікації, стосується використання даних Google Chrome для ранжування сайтів. Представники компанії неодноразово заявляли, що вони не використовують інформацію з власного браузера для ранжування сторінок, але в документах Chrome спеціально згадується в розділах про те, як веб-сайти відображаються в пошуку. Наприклад, компанія, мабуть, використовує статистику про кількість кліків у цьому браузері для боротьби зі спамом і накруткою переглядів.

В іншому прикладі описується робота пошукового алгоритму з авторством тексту. Для багатьох сторінок пошукова машина збирає і заповнює інформацію про авторів публікацій і, як вважають експерти, враховує ці дані для ранжирування результатів пошуку з урахуванням “авторитету”. Раніше представники компанії заявляли, що EEAT (експертність, досвід, авторитетність, надійність) не є фактором ранжування.

Висновки на основі проведеного експертами аналізу документів з посиланнями на самі файли доступні в блозі SEO-фахівця. Google не відповів на запити журналістів з проханням прокоментувати витік – підтвердити або спростувати справжність документації.

“Чорна скринька” пошукових алгоритмів, що охороняються компаніями, породила цілу індустрію маркетологів, які аналізують зовнішні ознаки і дають рекомендації щодо просування сайтів. Публікація та аналіз документів можуть вплинути на застосовувані в SEO стратегії.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button