Інтернет

Google говорить про вибухове зростання кількості урядових запитів

Масштаби урядових запитів за останні п’ять років виросли на 150%, говориться в опублікованому сьогодні звіті Google Transparency Report.

Урядові запити на інформацію користувача, таку як реєстраційні дані, електронна пошта, IP-адреси, збільшилися на 15% тільки за перші півроку 2014 і на 150% з моменту публікації першого звіту в 2009 році. Річард Сальгадо, юридичний директор з інформаційної безпеки Google, каже що в США обсяги запитів за перші 6 міс 2014 виросли на 19%, а з початку ведення статистики – на 250%.

foto_cikavosti_16.09.2014-010_resized

У загальній складності Google отримала 31698 запитів за перше півріччя 2014 року, з яких повністю або частково були задоволені 65%. Причому, до цього числа не входять секретні запити по так званим National Security Letters або запити за постановою суду Foreign Intelligence Surveillance.

Читайте також: Компанія Google працює над створенням бази, в якій будуть міститися всі знання людства

Сальгадо каже, що Google бачила, як «деякі країни навмисно розширювали масштаби розвідувальних структур, щоб посилити контроль за інтернет-провайдерами».

У Google говорять, що закликали раніше і закликають тепер до реформи американського законопроекту про електронні комунікаціях ECPA (Electronic Communications Privacy Act) і прийняття закону, відомого як USA Freedom Act, який забороняє доступ до даних без судового рішення та письмового повідомлення. В Google і ряді інших технологічних компаній стверджують, що це піде на користь всьому ІТ-сектору.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button