Наука

У Єгипті знайшли некрополь і мумії з золотими язиками (фото)

Археологи знайшли в Єгипті некрополь Кувайсна, а в ньому виявилися дерев’яні саркофаги, прикраси для похорону, глиняні горщики, предмети побуту і — непрості мумії.

Ministry of Tourism and Antiquities

Археологічна група Міністерства туризму і старожитностей Єгипту під час тримісячних розкопок в провінції Мінуфія знайшла некрополь Кувайсна (Quwaysna). Розташований він в районі центральної мухафази (адміністративно-територіальна одиниця в арабських державах) дельти Нілу. Так, вчені виявили не тільки побутові атрибути (прикраси для похорону, глиняні горщики, намиста), а й дерев’яні саркофаги. У гробницях же виявилися мумії з золотими язиками. Дослідники вже припустили, чим обумовлено таке поховання.

На жаль, не всі золоті предмети збереглися в первісній формі Ministry of Tourism and Antiquities

Вважається, що справжні язики померлих були вилучені під час бальзамування і замінені золотим предметом, щоб померлий міг розмовляти з Осірісом у потойбічному світі. У єгипетській міфології Осіріс — “Володар підземного світу” і суддя мертвих, а також один з найважливіших богів Стародавнього Єгипту.

Людські останки в некрополі Кевайсна Ministry of Tourism and Antiquities

Золоті язики, виготовлені з фольги, часто зустрічаються серед давньоєгипетських мумій. Їх клали на язики мертвих під час похорону для того, щоб потрапивши в потойбічний світ, дух міг спілкуватися з Осірісом. Згідно з міфом, Осіріс, бог померлих, був убитий і розрубаний на шматки, які розкидали по всьому Єгипту. Ісіда, сестра і дружина Осіріса, змогла воскресити його після того, як знайшла всі частини і знову зробила свого чоловіка цілим.

Вважається, що наявність золотого язика могло дозволити мертвим переконати Осіріса проявити милосердя до їхньої душі. За словами доктора Мустафи Вазірі, генерального секретаря Вищої ради з археології, мумії знаходяться в поганому збереженні. Деякі з них були покриті золотими листами; ще з золота виявлені скарабеї і квітки лотоса.

Деякі мумії колись покрили золотою фольгою Ministry of Tourism and Antiquities

У єгипетській міфології Осіріс правив Єгиптом, навчав землеробству і давав людям закони та цивілізацію. Однак брат Осіріса, Сет, заздрив йому, тому Сет убив Осіріса і розрізав його тіло на шматки, які розкидав по всьому Єгипту. Дружина і сестра Осіріса Ісіда бродила по країні, збираючи частини тіла свого чоловіка і скріплюючи їх тканиною. Ісіда вдихнула в тіло дихання і воскресила свого чоловіка. Після цього вона зачала дитину — Гора, перш ніж Осіріс спустився в підземний світ.

Намисто з некрополя Кувайсна Ministry of Tourism and Antiquities

Вважається, що некрополь Кувайсна використовувався в трьох періодах: пізньому давньоєгипетському, птолемеївському і частково римському. Так, вік відкритих поховань становить близько 2,5 тисяч років. Однак незрозуміло, скільки мумій було знайдено або скільки з них мали золоті язики. Міністерство туризму і старожитностей Єгипту заявило про знахідку тільки в своїх соцмережах.

У лютому минулого року дослідники повідомили про знайдену мумію із золотим язиком у Тапосіріс-Магна, 2000-річному похованні в Єгипті. Храм Тапосіріс Магна, назва якого означає “Велика гробниця Осіріса”, розташований недалеко від єгипетського міста Олександрія, колись столиці країни. Це також передбачуване місцезнаходження Клеопатри, останнього єгипетського фараона і однієї з найвідоміших цариць в історії.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button