Всесвіт

Учені дізналися причину, через яку люди не переживуть політ на Марс

NatComms: нирки учасників майбутніх місій на Марс відмовлять через радіацію космосу

Британські вчені з Університетського коледжу Лондона назвали причину, через яку пілотовані місії до Марса поки що не є можливими. Дія космічної радіації необоротно зашкодить внутрішні органи екіпажів космічних кораблів, вважають фахівці. Дослідження опубліковано в науковому журналі Nature Communications (NatComms).

Про проблеми зі здоров’ям через польоти в космос було відомо з 1970-х років. Вони включають у себе втрату кісткової маси, ослаблення серця і зору, а також утворення каменів у нирках. Багато з цих ускладнень виникають через вплив космічної радіації, такої як сонячний вітер і галактичне випромінювання з глибокого космосу. На Землі людей від цього впливу захищає магнітосфера нашої планети.

Команда провела низку експериментів і аналізів, щоб з’ясувати, що станеться з людиною за тривалого перебування поза земним магнітним полем.

Результати показали, що нирки як людини, так і тварин “реконструюються” під впливом умов у космосі, водночас певні ниркові канальці, відповідальні за точне налаштування балансу кальцію та солі, виявляють ознаки стискання після менш ніж місяця перебування в космосі.

За словами дослідників, ймовірною причиною цього є мікрогравітація, а не галактичні промені, хоча потрібні подальші дослідження, щоб визначити, чи може взаємодія мікрогравітації та радіації прискорити або погіршити ці структурні зміни.

Раніше припускали, що основна причина утворення каменів у нирках під час космічних польотів пов’язана винятково з втратою кісткової маси під час мікрогравітації, що призводить до накопичення кальцію в сечі.

Нові результати показали, що спосіб переробки солей нирками фундаментально змінюється під час космічного польоту і, ймовірно, залишається основним фактором утворення каменів у нирках.

Також з’ясувалося, що під час трирічного польоту до Марса нирки будь-якої людини отримають незворотні ушкодження і відмовлять протягом 2,5 років.

Автори доповіді наголосили, що перед плануванням подорожей на Марс людству належить розробити нові методи захисту нирок за допомогою техніки або фармакологічних препаратів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button