Всесвіт

Астрономи виявили новий тип пульсуючої зірки

Астрономи зі Сіднейського інституту астрономії при Сіднейському університеті виявили дивну зірку HD74423, яка блимає тільки з одного боку. Вона знаходиться в нашій галактиці, віддалена від нас на відстані 1500 світлових років, а її маса в 1.7 разів перевершує масу Сонця. Ця дивовижна знахідка стала першою в своєму роді.

«Перше, що привернуло нашу увагу до цієї зірки, це її хімічний склад», – сказав доктор Саймон Мерфі з Сіднейського інституту. «Подібні зірки зазвичай багаті на метал, але це зовсім інший випадок».

Результати дослідження були опубліковані в Nature Astronomy.

«Ще з 1980-х років ми знали, що подібні зірки повинні існувати», – сказав співавтор дослідження професор Дон Курц з Університету Центрального Ланкаширу у Великобританії. «Я шукав таку зірку протягом майже 40 років, і тепер ми нарешті знайшли її».

Моделювання подвійної системи HD 74423, що підкреслює зміну яскравості зірки з-за різної проєкції викривленої гравітацією зірки. Відео: IACvideos

Після тривалого дослідження астрономи нарешті зрозуміли причину такої незвичайної поведінки зірки. Виявилося, що у неї є зоряний компаньйон – червоний карлик, який своєю гравітацією витягає HD74423 у форму у вигляді краплі.

Вони вирахували період обертання зірок одної навколо другої і виявили, що цей період дорівнює частоті пульсації зірки. Таким чином, астрономи могли бути впевнені, що пульсації були виявлені тільки на одній стороні зірки.

Хоча це перша подібна зірка, астрономи впевнені, що таких зірок повинно бути багато у Всесвіті.

Натхнення: v-kosmose.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button