Поради

Українські аграгії: грамотне підживлення рослин – це запорука успіху

Кожен український господар знає: підживлення грунту та рослин професійними якісними добривами не менш важливе для врожаю за власний досвід та погодні умови. При чому це справедливо для саду, огороду та зернових культур.

Як аграрії живлять рослини
Більшість аграрників на власному досвіді переконалися: якщо землю вчасно і за правилами не підживлювати органічними та мінеральними добривами, результат сумлінної праці буде значно гіршим. Що саме ефективніше використовувати, врешті решт, кожен аграрник вирішує сам.

Одні використовують органічні добрива (гній, компост, рослинні залишки тощо). Але вони мають певні обмеження, працювати з ними можна в залежності від того, які саме рослини господарник планує висаджувати.

Інші поєднують органічні та мінеральні добрива. Фаворитами серед них є калій, азот, фосфор та кальцій. Так, ключові елементи живлення містяться також і в грунті, але отримати їх необхідну кількість рослини не можуть. Якщо їм не вистачатиме азоту, то зупиниться процес росту – тож, конче необхідне підживлення мінералами.

Але що занадто, то не здраво. Тож, експерти попереджають: кілька добрив на одній ділянці слід застосовувати вкрай обережно!

Треті господарники надають перевагу позакореневому підживленню рослин. Його ефективність базується на тому, що коренева система засвоює лише до 40% корисних речовин, інше конвертується у даремно витрачені гроші та дорогоцінний час. Добре, що рослини можуть отримувати поживні речовини також через власне листя.

Часто саме позакореневе підживлення стає для рослин невідкладною швидкою допомогою і оптимізує ситуацію, яка сталася через помилки у живленні або нестачу того чи іншого елементу, йдеться у матеріалі на dialog.ua.

Як стверджують експерти, листкове підживлення оптимально сприяє, в першу чергу, підвищенню урожайності технічних культур: соняшника, пшениці, кукурудзи, сої.

Переваги листкового підживлення

  • швидкий старт;
  • універсальність, висока доступність і засвоюваність кореневою системою та листовою поверхнею;
  • стимуляція росту та розвитку кореневої системи;
  • зняття дефіциту мікроелементів в критичні фази закладання і формування врожаю;
  • підвищення стійкості до стресів та хвороб.

Так, гумінові кислоти (зокрема, препарат Гумат LF20) є природним, екологічним добривом, що виконує функцію стимулятора, підживлення та антистрессанта для рослини; -покращення якісних показників майбутнього врожаю.

Як проводити позакореневе підживлення?

  • Не обприскуйте листя поживними речовинами у спекотний сонячний день.
  • Правильно обирайте час: обприскуйте їх або на світанку, або вже ввечері, після заходу сонця. Оптимально, якщо день буде похмурий, але не перед самим дощем.
  • Перед початком підживлення варто обприскнути листя чистою водою.
  • Обробляйте рослини корисними речовинами рівномірно, щоб змочувалася вся поверхня листа і зворотня поверхня.
  • Обприскуйте всю крону рослини – і верх, і низ.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button