Поради

Рослинне меню – як запровадити у ресторані

Флекситаріанство, свідоме споживання – сучасні тренди, що все сильніше впливають на формування основ харчування. Вони полягають у мінімізації в раціоні продуктів тваринного походження, збільшенні кількості рослинної їжі. Тому для успішного розвитку ресторанного бізнесу можна назвати два обов’язкових шляхи – та підтримка принципів сталого розвитку. Заклади, які бажають бути у тренді, розширюють перелік товарних позицій завдяки рослинній альтернативі м’ясних страв.

Така практика активно поширюється у західних країнах. У великих містах України (Київ, Львів та інші) вже працюють ресторани і кафе, в меню яких переважають страви на основі рослинних компонентів. Дані позиції, а також заклади, що їх пропонують, користуються великою популярністю. І така тенденція буде спостерігатись протягом наступних років.

Переваги впровадження рослинного меню

Впровадження страв на основі продуктів рослинного походження – це:

  • демонстрація поваги до побажань гостей. Заклад має можливість збільшити клієнтську базу за рахунок вегетаріанців та адептів здорового харчування. Клієнти, що вживають м’ясо, мають змогу розширити «гастрономічний кругозір», скуштувавши не менш смачні страви з рослинних інгредієнтів;
  • прояв соціальної відповідальності, що позитивно відобразиться на іміджі бізнесу. Адже виробництво та споживання рослинної продукції є більш безпечним для екології;
  • інфопривід для просування ресторану. Впровадження нових страв – це можливість додатково заявити про себе широкій аудиторії потенційних клієнтів.

Як запустити рослинне меню

Першим кроком є пошук якісної сировини. Виробництво рослинної альтернативи м’ясній продукції розвивається швидкими темпами. Тому знайти надійних постачальників якісних продуктів не буде проблемою.

Далі – потрібно провести дослідження, щоб виявити, які товарні позиції користуються найбільшим попитом серед клієнтів, а які «не зайшли». Якщо у вас використовується електронна , додати нові позиції можна за лічені хвилини. Шляхом зворотного зв’язку з клієнтами визначаються найбільш і найменш популярні страви.

Розробіть інформаційну кампанію для просування нових позицій. Розповідайте про новинки у соцмережах, а також при безпосередньому спілкуванні з гостями. Презентуйте страви так, щоб вони зацікавили відвідувачів. Дайте зрозуміти, що гість не має жертвувати своїми смаковими уподобаннями. Адже за зовнішнім виглядом і смаковими якостями такі страви майже неможливо відрізнити від традиційної їжі з м’ясних інгредієнтів. Запропонуйте «протестувати» новинку безкоштовно. Цікавтеся побажаннями гостей і враховуйте їх у подальшому формуванні меню.

Впровадження рослинного меню – це сучасні реалії, від яких неможливо відгородитися. Але потрібно чітко зрозуміти – для чого саме ви будете запускати новинки, та які переваги отримає від цього ваш заклад.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button