Фото

Вампіри в Європі: археологи знайшли в Польщі могилу жінки з серпом на горлі, щоб вона не повстала з мертвих (фото)

У польському селі археологи виявили незвичайну могилу: в XVII столітті там поховали жінку, яку, очевидно, порахували нечистю і навіть наділи їй на ногу замок і приставили до горла серп, щоб вона не змогла повстати з мертвих.

Nicholas Copernicus University / dailymail.co.uk

Група вчених-археологів з університету Миколи Коперника, Польща, виявила в селі П’єн, недалеко від міста Торунь на кладовищі XVII століття могилу жінки, яку місцеві жителі, очевидно, вважали «вампіршею».

Її поховали з серпом біля горла і замком на нозі, щоб ускладнити нечисті повстання з мертвих. Керівник дослідницької групи професор Даріуш Поліньскі каже, що така форма поховання не була звичайною.

Nicholas Copernicus University / dailymail.co.uk

“Способи захисту від повернення мертвих включають в себе відсікання голови або ніг, поміщення померлого обличчям вниз, спалювання його і розбивання каменем», — говорить професор Поліньскі.
Археологи також відзначають, що в останків скелета була шовкова шапочка на голові, що вказує на високий соціальний статус жінки.

Nicholas Copernicus University / dailymail.co.uk

Записи міфів про нечисть сходять до 11 століття Східної Європи, а тому не дивно, що в цьому регіоні знаходять поховання людей, наприклад, з металевим стрижнем, встромленим в череп: так жителі переконувалися, що потім нечисть не відродиться.

Nicholas Copernicus University / dailymail.co.uk

У деяких частинах континенту, особливо серед слов’ян, віра в легенди про вампірів стала настільки поширеною, що викликала масову істерію і призводила до страт людей, яких вважали вампірами.

Людей, які померли передчасно, наприклад, в результаті самогубства, – також часто підозрювали у вампіризмі: їхні тіла калічили, знову ж таки, щоб утруднити повстання з могили.

“За народною мудрістю серп захищав породіль, дітей і померлих від злих духів. Він також відігравав роль у ритуалах, покликаних протистояти чорній магії та чаклунству», — пояснюють дослідники.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button