Фото

Супутник часів холодної війни виявив загублені міста на Близькому Сході

Знімки, зроблені супутниками – шпигунами часів холодної війни, показують 10000 невідомих археологічних ділянок на Близькому Сході, демонструючи тисячі стародавніх міст, доріг, каналів, та інших недосліджених руїн.

Знімки системи CORONA Atlas показують раніше невідомі археологічні місця в Туреччині, Іраку та Сирії, які, за оцінкою вчених, відносяться до бронзового віку.

city_2894787b_resized

Супутник, який зумів зробити ці фотографії, використовувався США в часи холодної війни для пошуку радянських ракетних шахт і військових таборів у 1960-72 роках, повідомляє National Geographic. Архів з 860 тисяч зроблених ним знімків був розсекречений в 1995 році Біллом Клінтоном.

Ці фотографії Близького Сходу виявилися неймовірно корисні для археологів, оскільки вони передують період швидкого урбаністичного розростання міст, будівництва водяних резервуарів і сільськогосподарського розвитку, а також зростанню таких міст як Мосул в Іраку і Амман в Йорданії.

fugure3_use__2894760c_resized

І хоча сучасні супутники можуть робити знімки більш високої роздільної здатності, зміни в ландшафті, що відбулися за останні два десятиліття, приховують ці об’єкти від космічних апаратів. У ті часи, коли були зроблені ці знімки, ще не існувало способу для віддаленої передачі інформації, тому котушки чорно-білої плівки скидалися з космосу на парашутах і перехоплювалися в повітрі літаками.

Читайте також: Зниклі цивілізації

Географія зібраних фотографій простягається від Єгипту до Ірану, демонструючи археологічні ділянки площею аж до 123 акрів в Сирії та Туреччини.

figure15_2894761b_resized

Болота південного Іраку

І це тільки початок. Багато знімків супутника CORONA, що покривають територію таких країн як Африка і Китай, і які не були включені в систему Atlas, також представляють собою великий інтерес для археологів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button